#GnieznoDoHymnu

 (link otworzy duże zdjęcie)

Myśląc o obchodach Narodowego Święta Niepodległości, wyobrażamy sobie wielkie zgromadzenia i marsze, które w ostatnich latach cieszyły się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie w dużych metropoliach. Widok gromadzących się ludzi, trzymających biało-czerwone flagi i tworzących jedność wskazywał, że pomimo tego iż się różnimy, staramy się wspólnie być przez chwilę razem.

W ostatnich latach, w ramach przygotowań do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gnieźnie, mieszkańcy byli zapraszani do wykonania drobnych symboli, które poza najważniejszymi, miały zachęcać do wspólnego świętowania. Nie inaczej jest w tym roku.

Zapraszamy Was do wykonania własnoręcznie nutki (ósemki - instrukcja w filmie), która w sposób szczególnych zachęca Was do odśpiewania Hymnu Narodowego o godzinie 12:00, 11 listopada.

Gdziekolwiek będziecie, zatrzymajcie się na chwilę, jeśli będzie to możliwe wyjdźcie na balkony, stańcie w oknach i połączmy się razem poprzez śpiew. Wspólne śpiewanie hymnu w tym czasie, to jak wiemy, ogólnopolskie przedsięwzięcie. My natomiast dodatkowo zachęcamy, aby z wykonaną przez Was nutką zrobić sobie zdjęcie i umieścić w social mediach z oznaczeniem #GnieznoDoHymnu Bądźmy razem w tym pełnym wyzwań czasie pandemii.

Opublikowano: 02 listopada 2020 15:25

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Załączniki:

Nutka szablon [401.14 KB]

Wyświetleń: 909

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM