Daj ubraniom drugie życie. Legalnie!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Trwa akcja, dzięki której z terenu Miasta Gniezna znikają nielegalnie postawione pojemniki na odzież. Dotychczas bowiem nie zawsze wyrzucane do nich ubrania trafiały we właściwe miejsce, a ich właściciele często nie posiadali uprawnień do ich postawienia w danym miejscu. Wiele z tych obiektów stanowiło zwykłą działalność zarobkową.

Na terenie Gniezna znajduje się kilkanaście pojemników wystawionych legalnie, których właściciel posiada umowę podpisaną z Miastem. Wyrzucając do nich odzież, mamy pewność, że trafi ona we właściwe ręce. Te pojemniki znajdują się w lokalizacjach: ulica Zabłockiego, ulica Budowlanych, ulica Reymonta, ulica Roosevelta, ulica Witkowska, ulica Pustachowska, ulica Gajowa, ulica Bukowa, ulica Orzeszkowej, ulica Liliowa, ulica Gdańska/ os. Łokietka, os. Jagiellońskie, ulica Roosevelta / Staszica.

Ponadto, pojemniki na odzież zostały wstawione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się przy ulicy Chrobrego 24/25.

Ubraniom możesz nadać drugie życie, wiele z nich może się przecież jeszcze komuś przydać. Warto jednak zwracać uwagę na to, jak wyglądają pojemniki. Na zdjęciach widać te, które na terenie Gniezna znajdują się legalnie. Korzystając z nich mamy pewność, że odzież trafia we właściwe miejsce, a ich właściciel dba, by nie dochodziło do przepełnienia kontenerów.

Przypominamy, że przez odzież nie należy rozumieć dywanów, kołder, pierzyn czy wózków dziecięcych, a obuwie które chcemy przekazać, powinno być wrzucane parami.

Zwracamy się do mieszkańców z prośbą, by w przypadku zauważenia przepełnionych pojemników czy nieporządku w ich sąsiedztwie, skontaktowali się z właścicielem kontenerów pod wskazanym na pojemnikach numerem telefonu.


Opublikowano: 21 października 2020 08:05

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 645

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM