Młodzi zapaśnicy triumfują

 (link otworzy duże zdjęcie)

W Poznaniu, 10 października odbyła się Międzywojewódzka liga Młodzików - Memoriał Józefa Moczyńskiego (pierwszego Prezesa KS Sobieski Poznań). W zmaganiach udział wzięło ponad 130 zapaśników z 14 klubów, w tym drużyna z Holandii. Bardzo udany występ zaliczyli sportowcy z Pierwszej Stolicy Polski.

Złote medale zdobyli - Mateusz Dziadoszek w kategorii wagowej 46 kg i Jan Skupin w kat. wagowej 50 kg. Drugie miejsce wywalczył Eryk Bogucki, a jego brat Alan uplasował się tuż za podium. Dominik Dynaryński uplasował się na 8 pozycji.

Na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści - Jan Skupin i Mateusz Dziadoszek, którzy nie dali szans swoim przeciwnikom. Obaj zdominowali swoje kategorie wagowe, wygrywając wszystkie pojedynki przed czasem. Dużym sukces był również występ Eryka Boguckiego, który w walce eliminacyjnej pokonał już w pierwszej rundzie zeszłorocznego wicemistrza Polski.

W tym samym czasie, w Krotoszynie odbyły się LXXIII Mistrzostwa Polski seniorów w stylu wolnym. W imprezie wystartował tylko jeden przedstawiciel KS Husarz Gniezno - Michał Siudziński, który zajął 11 miejsce.

Opublikowano: 13 października 2020 08:42

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 87

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM