Sukcesy szachistów Chrobrego

 (link otworzy duże zdjęcie)

Po wymuszonej pandemią przerwie, do normalności powracają rozgrywki szachowe. Zawodnicy Chrobrego Gniezno odnieśli we wrześniu znaczące sukcesy, spośród których podkreślić należy dwa. Otóż rywalizując w ogólnopolskich rozgrywkach II ligi seniorów w Poroninie drużyna Chrobrego uplasowała się w stawce 41 zespołów na miejscu 16 i uzyskała awans do przyszłorocznych, zreorganizowanych rozgrywek I ligi seniorów! W 9-rundowych zawodach punkty dla Chrobrego zdobyli: Krzysztof Chojnacki - 5,5, Krzysztof Raczyński - 3,5, Łukasz Bardeli - 5, Kamil Żurawski - 4,5, Jan Wojdak - 5,5, Zuzanna Szeląg - 4,5.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się ostatnio również juniorzy Chrobrego, którzy jednocześnie są uczestnikami zajęć Szkółki Szachowej MOK. Przez ostatnie 10 dni rywalizowali oni w Sypniewie w dwóch bardzo ważnych mistrzostwach. W pierwszych z nich – Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (dzieci do lat 10) Michał Górecki uplasował się na miejscu 3, zdobywając brązowy medal.

Jeszcze lepiej młodzi gnieźnianie zaprezentowali się w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików, które stanowiły jednocześnie Eliminacje Strefowe (województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie) do przyszłorocznych Finałów Mistrzostw Polski w szachach klasycznych. Po dwa złote medale (w obu klasyfikacjach) zdobyli: Anna Oszutowska w grupie dziewcząt do lat 11, Michał Górecki w grupie chłopców do lat 9 oraz Karol Stanisławski w grupie do lat 13. Wszyscy oni wypełnili jednocześnie normy na wyższe kategorie szachowe.

Więcej szczegółów, wyników i zdjęć znaleźć można na stronie: www.lkschrobry.gniezno.pl

Opublikowano: 29 września 2020 08:05

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 84

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM