IX Ogólnopolski Memoriał im. Jarosława Maćkowiaka

(link otworzy duże zdjęcie)

To już dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Memoriału im. Jarosława Maćkowiaka w tenisie stołowym odbyła się 27 września w nowej hali GOSiR. Pomimo oczywistych obaw związanych z pandemią wystartowała bardzo duża ilość uczestników, bo aż 73 osoby.

Podczas otwarcia przypomniano sylwetkę Jarka, świetnego zawodnika Stelli Gniezno, jednocześnie żołnierza, który zginął tragicznie podczas misji pokojowej w 2011 roku w Afganistanie. W otwarciu uczestniczyła mama Jarka – Gabriela Maćkowiak i siostra Agnieszka. Patronat nad imprezą objął Prezydent Tomasz Budasz.

W imieniu organizatorów: Klubu Stella i władz samorządowych Gniezna otwarcia dokonał Zdzisław Kujawa. Memoriał ma na celu uczczenie pamięci Jarka, ale posiada także wymiar sportowy. Tym razem niespodziewanie do Gniezna przyjechał min. aktualny Mistrz Polski seniorów – Tomasz Kotowski z klubu Superligi Energa Toruń i młodzieżowy wicemistrz Polski – Przemysław Walaszek z innego klubu Superligi Dojlidy Białystok.

To właśnie finał miedzy tymi zawodnikami w głównej kategorii wiekowej do 35 lat był ozdobą turnieju. Wygrał Tomasz Kotowski 3:0. Bardzo emocjonujące były gry w starszych kategoriach. I tak w konkurencji powyżej 50 lat wygrał Krzysztof Piotrowski z Torunia – uczestnik Mistrzostw Świata Weteranów, pokonując w finale dotychczasowego wielokrotnego zwycięzcę Pawła Małkusa z Raszkowa, a trzecie miejsce zajął gnieźnianin Leszek Hyżyk.

W średniej kategorii do 50 lat zwyciężył Krzysztof Pijanowski z Wyrzyska przed Danielem Welke z Poznania i Arkadiuszem Zawadą z Gniezna. W konkurencji Kobiet Open pierwsze dwa miejsca zajęły aktualne zawodniczki pierwszoligowej Stelii: Agnieszka Lipska przed Aleksandrą Leśnicką. Trzecia była Natalia Piechota z Lubonia, a czwarta Aleksandra Jarkowska z Białegostoku.

Trzeba dodać, że turniej stanowił jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Gniezna w tenisie stołowym. Najlepsi otrzymali okolicznościowe Puchary i atrakcyjne nagrody wręczane przez Prezesa Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusza Nowaka, Prezesa Stelli Gniezno Zdzisława Kujawę oraz współorganizatora Memoriału Przemysława Kołodziejskiego. Za rok jubileuszowy – dziesiąty Memoriał.

Opublikowano: 28 września 2020 10:53

Kategoria: Aktualności