Zmagania o tytuł Rowerowej Stolicy Polski na półmetku

 (link otworzy duże zdjęcie)

Na półmetku rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, Gniezno zajmuje II miejsce w klasyfikacji ponad 40 miast. Do tej pory blisko tysiąc rowerzystów pokonujących kilometry dla Gniezna, przejechało ponad 140 tysięcy kilometrów.

W ramach rywalizacji, odbyło się już kilka spotkań, w trakcie których cykliści nagradzani są za kolejne osiągnięcia drobnymi nagrodami, ale przede wszystkim mają wówczas możliwość wspólnego kręcenia kilometrów. W najbliższą niedzielę 20 września, odbędzie się kolejne takie spotkanie rowerowe. O 16:00 na gnieźnieńskim Rynku wręczone zostaną nagrody w ramach podjętego przez cyklistów kolejnego wyzwania. Tym razem było ono szczególnie adresowane do przedstawicieli grup oświatowych.

Od wczoraj trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”. Tym bardziej zachęcamy do wybierania roweru jako codziennego środka transportu.

Można jeszcze dołączyć do trwającej rywalizacji. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikacje Rowerowa Stolica Polski, zarejestrować się i wybrać Gniezno, jako miasto, dla którego chcemy pokonywać kilometry. Uczestnicy głównej rywalizacji mogą starać się także o nagrody w ramach lokalnego konkursu „Kręcimy dla Gniezna”, regulamin i szczegóły tego przedsięwzięcia znajdują się na stronie: 

https://www.gniezno.eu/wiadomosci/1/wiadomosc/179639/krecmy_na_rowerze_kilometry_dla_gniezna 

 

Opublikowano: 17 września 2020 10:23

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 0

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM