43. Bieg Lechitów. Tym razem wirtualnie!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Przez ostatnie kilka tygodni organizatorzy otrzymywali wiele pytań w sprawie 43. Biegu Lechitów. Trudno było jednak udzielać na nie ostatecznej odpowiedzi w sytuacji, gdy od decydentów płynęły ciągle sprzeczne i często absurdalne deklaracje i tłumaczenia dotyczące imprez masowych w dobie covid-19. Dlatego, po konsultacji z Prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem oraz z Naczelnikiem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie Karolem Sekulą, z uwagi na ciągłe zagrożenie epidemiczne oraz brak możliwości zorganizowania imprezy sportowej dla tak dużej liczby uczestników, organizatorzy zdecydowali, że nie są w stanie przeprowadzić biegu w dotychczasowej formule, ani wyznaczyć nowego, bezpiecznego terminu.

Chcą jednak kontynuować tradycję corocznego rozgrywania Biegu Lechitów, który odbywa się nieprzerwanie od 1978 roku. Dlatego zdecydowali, że w tym roku będzie można wystartować wirtualnie. Oznacza to, że każdy uczestnik biegu pokona dystans półmaratonu indywidualnie, w określonym w regulaminie przedziale czasowym, a potem zgłosi swój czas na stronie biegu. Wszyscy uczestnicy otrzymają wyjątkową, pamiątkową koszulkę oraz jak zawsze niepowtarzalny medal.

A medal ten naprawdę warto zdobyć! Kontynuując wątki historyczne, które towarzyszą Biegowi Lechitów, po otrzymaniu zgody Archidiecezji Gnieźnieńskiej na wykorzystanie wizerunku Drzwi Gnieźnieńskich, zaplanowano bowiem dla każdego uczestnika dwóch najbliższych edycji biegu medale, które stworzą miniaturę tych Drzwi.

Jednocześnie warto wspomnieć, że 43. Bieg Lechitów, edycja wirtualna, wchodzi w skład Korony Polskich Półmaratonów – korespondencyjnie. Szczegóły na: https://psb-biegi.com.pl/korona-polmaratonow-polskich-korespondencyjnie/ oraz na http://bieglechitow.pl/

Opublikowano: 10 września 2020 12:27

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 312

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM