Kultura w sieci: pięć projektów już dofinansowanych

 (link otworzy duże zdjęcie)

Na początku czerwca 2020 Prezydent Miasta Gniezna uruchomił dodatkowe środki na kulturę online dla gnieźnieńskich NGO-sów. Środki te miały w założeniu pomóc lokalnym organizacjom  pozarządowym w realizacji ich inicjatyw w nieprzyjaznych kulturze czasach pandemii. Na ten cel przeznaczonych zostało 20.000 złotych. Inicjatywa spotkała się ze sporym odzewem lokalnego środowiska artystycznego, gdyż wpłynęło już pięć ofert od czterech organizacji, którym po dopełnieniu wszelkich formalności, przekazano środki finansowe.

Projekt 1: „Nawet piękne sarny czeka śmierć”
Stowarzyszenia Ośla Ławka. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie animacja graficzna oraz nagrany zostanie utwór muzyczny oscylujący wokół tematyki przemijania i relacji międzyludzkich. Jego autorami będą Szegetz, m4j10 oraz Kajetan Święcichowski. Premiera utworu odbędzie się na YouTube. Kwota dofinansowania: 1900 złotych.

Projekt 2: „Jak na Gniezno” Stowarzyszenia Ośla Ławka.
Poprzez oddanie głosu poetom, slamerom i innym miłośnikom słowa powstanie performance zarejestrowany na video. Będzie on owocem warsztatów obejmujących wypracowanie krótkich wypowiedzi poetyckich i próbę sformułowania własnej wypowiedzi lirycznej. Planowanych pięć filmików zostanie następnie umieszczone na YouTube. Kwota dofinansowania: 3250 złotych.

Projekt 3: „Przemiana” Fundacji Tor-Ni-Ster
Celem projektu jest stworzenie kolażu muzyczno-filmowego będącego wypadkową współpracy różnych środowisk artystycznych, zarówno poetów, jak i klasyków, artystów folk czy hip-hop. Kierownikiem przedsięwzięcia jest Aleksander Schmidt, a gotowy film będzie można zobaczyć na YouTube. Kwota dofinansowania: 3900 złotych.

Projekt 4: „Spoty o Bolesławie II Śmiałym i Przemyśle II” Stowarzyszenia Rodziców, Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Dąbrówki w Gnieźnie „RAP”
Owocem projektu będzie powstanie dwóch spotów  o władcach koronowanych w Gnieźnie. Ich historie opowiedzą uczniowie II LO będący członkami Teatru Bez Kurtyny we współpracy z Klubem Międzynarodowym. Spoty będą miały także angielskie napisy, a pojawią się na YouTube. Kwota dofinansowania: 4000 złotych.

Projekt 5: „Kultura w sieci” Stowarzyszenia G:15
Przedsięwzięcie będzie obejmować stworzenie podcastów oraz realizację warsztatów DJ-skich. Powstanie także kawałek muzyczny, który połączyć ma lokalne środowisko muzyczne odwołując się do wspólnych tematów i idei. Owoce pracy członków Stowarzyszenia G:15 pojawią się na YouTube i Facebooku. Kwota dofinansowania: 4000 złotych.

Łącznie rozdysponowanych zostało 17.050 złotych z planowanych 20.000. Miasto Gniezno informuje, że oferty na „Kulturę w sieci” można składać do wyczerpania środków finansowych. W razie pytań, kontaktować się można z Wiktorem Kolińskim z Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu UM, wiktor.kolinski@gniezno.eu , 61 426 04 35.

Opublikowano: 06 sierpnia 2020 12:37

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 121

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM