10 sierpnia rozpoczyna się remont wiaduktu ks. J. Popiełuszki (film)

 (link otworzy duże zdjęcie)

Przed nami jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat. Decyzją Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, wyremontowany zostanie wiadukt ks. Jerzego Popiełuszki w Gnieźnie, znajdujący się w ciągu ulicy Warszawskiej na drodze numer 260.

Pierwsze prace rozpoczną się 10 sierpnia. Tego dnia, do godziny 12:00 ma nastąpić zamknięcie wiaduktu dla ruchu kołowego. Oznacza to brak możliwości przejazdu dla wszelkiego ruchu samochodowego. Mieszkańcom zalecamy objazdy przeprawą Pod Trzema Mostami lub ulicą Wolności i ulicą Kostrzewskiego.

Informacje dotyczące objazdów znajdować się będą na drogach dojazdowych do wiaduktu, a także na naszej stronie Gniezno.eu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zmiany w organizacji ruchu dotyczą również kursowania autobusów MPK. Linie nr: 3, 9, 11 i 17 od 10 sierpnia będą kursować w trybie przesiadkowym.

Przystanki po stronie południowej zlokalizowane będą w okolicy Ronda Olimpijczyków u zbiegu ulic Witkowskiej i Wrzesińskiej, a po stronie północnej u zbiegu ulic Warszawskiej i Dworcowej.

Bilety skasowane w autobusach linii 3, 9, 11 i 17 zachowują ważność do kontynuacji przejazdu tymi liniami po drugiej stronie wiaduktu w czasie 1 godziny. Linia 31 kursować z kolei będzie wyłącznie do Ronda Olimpijczyków.

Jednocześnie, jak zapewniają drogi wojewódzkie, komunikacja piesza będzie możliwa przez cały czas trwania inwestycji. Wszystko dzięki wybudowaniu kładki. Do momentu jej powstania ruch odbywać się będzie jak do tej pory, chodnikiem.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2021 roku.

Opublikowano: 04 sierpnia 2020 12:37

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 408

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM