Biblioteka zaprasza do „Filii w sieci”!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza do swojej „wirtualnej” siedziby – na profilu FB i kanale YouTube. Siedziba może wirtualna – ale oferta dla czytelników jak najbardziej realna. To właśnie w tych miejscach Biblioteka realizuje projekt „Biblioteka – filia w sieci” w ramach ministerialnego programu „Kultura w sieci”.

W środę 29 lipca o 18.30 odbędzie się pierwsze spotkanie autorskie online. Z poetą Krzysztofem Szymoniakiem o poezji – i pewnie nie tylko – będzie rozmawiał dziennikarz Aleksander Karwowski. Zapowiada się arcyciekawe spotkanie. A to pierwsza z czterech literackich rozmów.

W ramach „Filii w sieci” powstaje również „Biblioteczny kącik Myszki Marcysi” – program dla dzieci, którego premierowe odcinki możecie oglądać w wakacje co czwartek na FB i YT. Do bibliotecznego pomysłu „myszkowych” filmików scenariusz stworzyła pisarka Agnieszka Gadzińska. Myszkę, a raczej Myszką gra Magdalena Karpińska, zaś w bibliotekarkę Asię wcieliła się aktorka Teatry im. A. Fredry Zuzanna Czerniejewska. Myszka bardzo przypadła do gustu małym (i większym czytelnikom) i dlatego też – jak się wydaje – ma szansę stać się „maskotką” gnieźnieńskiej książnicy.

Na jesieni zaś – także w naszej Filii w sieci – powstanie jubileuszowy film (Biblioteka kończy 75 lat). Będzie to rodzaj wirtualnego spaceru po historii Biblioteki. Czyli prawdziwa gratka nie tylko dla czytelników, ale i dla miłośników lokalnej historii. Biblioteka na przestrzeni lat zmieniała się tak, jak samo miasto – stąd jest swego rodzaju lustrem, w którym widać przemiany społeczne, gospodarcze miasta i stylu życia gnieźnian.

I choć latem trudno namawiać do #zostańwdomu, to Biblioteka namawia – zostań z Biblioteką. Bo warto! Projekt „Biblioteka – Filia w sieci” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Opublikowano: 29 lipca 2020 08:33

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 233

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM