Biblioteka wznawia projekty – wracają „Delfinki” i książka na telefon!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna stopniowo odmraża swoje czytelnicze projekty skierowane do dzieci i seniorów. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z epidemią, wracają „Delfinki” i usługa „książka na telefon”.

„Delfinki” to naklejki na Kartę Małego Czytelnika, które przedszkolak otrzymuje za odwiedziny w bibliotece połączone z wypożyczeniem książek. Karta z naklejkami jest częścią Wyprawki Czytelniczej na dobry czytelniczy start, w skład której wchodzi też wyjątkowa książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka.

Po zebraniu dziesięciu naklejek mały czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Wyprawki zostały pozyskane przez Bibliotekę Publiczna Miasta Gniezna z Instytutu Książki z Krakowa w ramach projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek”.

Na lato – od 15 lipca do końca września – powraca usługa „książka na telefon”, realizowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna wspólnie z Gnieźnieńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Ponieważ wraca w nowej rzeczywistości, konieczne jest przygotowanie wolontariuszy do książkowych wizyt w nowych warunkach sanitarnych. Wolontariusze zostaną przeszkoleni przez ratownika medycznego, a następnie zaopatrzeni w maseczki, środki do dezynfekcji. I ruszą w teren.

Usługa książka na telefon skierowana jest do osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą same odwiedzać biblioteki. Numer telefonu książki na telefon to 61 426 40 54. Usługa jest realizowana w ramach projektu „Dwukierunkowa do czytania – książka na telefon” dofinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Opublikowano: 03 lipca 2020 08:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 96

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM