Małe majstry zagoszczą w Starym Ratuszu

 (link otworzy duże zdjęcie)

Stary Ratusz zaprasza dzieciaki 7-12 lat na warsztat majsterkowania „Małe Majstry" 7 lipca, we wtorek, o 17.00-19.30. Podczas tych zajęć dzieciaki będą stukać młotkiem w gwoździe, piłować i kleić drewno, przewiercać, skręcać, malować i konstruować drewniane donice na kółkach, pojemniki na kwiaty i skrzynki na ścieżkę sensoryczną. Wszystko pod czujnym okiem Krzysztofa Modrzejewskiego i Krzysztofa Dobrzyńskiego, czyli panów „technicznych” z MOK’ u, którzy na co dzień niewidoczni, tym razem wystąpią w roli mentorów i prowadzących ten warsztat.

Obowiązują zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl lub telefoniczne 512 411 867. Warsztat będzie odbywał na dziedzińcu Starego Ratusza (wejście od remontowanej ul. Rzeźnickiej).

Warsztat jest niejako wprowadzeniem do projektu „Ogródek”, na który Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie otrzymał dofinansowanie z Fundacji Santander Bank Polska w ramach programu „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam EKO”. Głównym celem tego projektu jest edukacja ekologiczna, sensoryczna, socjalizacja i hortikuloterapia dzieci, młodzieży, osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin poprzez stworzenie mini ogrodu sensorycznego, w którym każdy będzie mógł spędzić wolny czas w poznawczy, twórczy i mądry sposób.

W trakcie warsztatu obowiązują wytyczne dyrektora MOK dotyczące zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.


Opublikowano: 01 lipca 2020 10:19

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 96

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM