#kulturadlagniezna - MOK rusza z nowym programem

 (link otworzy duże zdjęcie)

Od lipca Miejski Ośrodek Kultury rozpoczyna nowy projekt pod nazwą #kulturadlagniezna, który dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Celem zadania jest rozwój przestrzeni, dzięki której odbiorcy będą mogli korzystać z zasobów kultury w sieci, a co za tym idzie, przeniesienie wydarzeń kulturalnych tj. koncertów, spektakli, spektakli muzycznych, wystaw, spotkań, warsztatów itp. do sieci za pośrednictwem strony internetowej i portali społecznościowych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury i Stary Ratusz.

Poprzez działanie #kulturadlagniezna pracownicy MOK chcą dać szerokiej grupie odbiorców możliwości uczestnictwa w kulturze bez wychodzenia z domu, a także wzmocnić więzy z instytucją oraz z lokalnymi twórcami. Poprzez narzędzia online dadzą możliwość rozwijania kreatywności oraz zaproponują nietuzinkowe pomysły. Program został skonstruowany tak, aby był jak najbardziej różnorodny. Jego twórcom zależy, aby każdy znalazł coś dla siebie.  Już w najbliższym tygodniu zaprezentują Państwu:
•    „Zapomniane”, czyli krótka historia przedstawiająca zapomniane miejsca na mapie Gniezna, przedstawiona na jednym zdjęciu i uzupełniona opisem.
•    Cyfrowy kurs kompozycji w fotografii - cykl odcinków dających wiedzę od podstaw po skomplikowane formy kompozycyjne w fotografii. Wiedza na ten temat pozwoli na wykonanie zdjęć nawet najprostszym środkiem jakim jest telefon komórkowy.
•    Bazę pomysłów, czyli inspirujące tutoriale z zakresu rękodzieła dla najmłodszych
•    Spektakl dla dzieci „O Hansie”, który w interaktywny sposób pozwoli odkryć najmłodszym postać baśniowego księcia czyli Hansa Christiana Andersena.

Zapraszamy serdecznie!


Opublikowano: 29 czerwca 2020 10:51

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 109

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM