Kolejne spotkanie na Wenecji (film)

 (link otworzy duże zdjęcie)

W sobotnie przedpołudnie odbyło się drugie już spotkanie z mieszkańcami żywo zainteresowanymi tematem rewitalizacji terenu wokół Jeziora Jelonek. Poza omówieniem przyjętych do realizacji uwag mieszkańców, które zgłosili podczas styczniowego spotkania, do skonsultowania przedstawiony został napis „Gniezno”, który ma się znaleźć na terenie Wenecji. 

Spotkanie było kontynuacją odbytych w styczniu konsultacji społecznych, w których udział wzięła spora grupa mieszkańców. Mogli oni wówczas, podczas spaceru, podzielić się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami odnośnie koncepcji zagospodarowania terenu wokół jeziora, które przedstawili prezydent Gniezna Tomasz Budasz, kierownik Zakładu Zieleni Miejskiej w Gnieźnie Małgorzata Kania, a także przedstawiciele firmy projektowej. Tym razem przyszedł czas na podsumowanie zgłoszonych przez mieszkańców propozycji. Wiele z pomysłów zostało przyjętych, a wśród nich są chociażby takie pomysły jak: pojawienie się łąk kwietnych, stworzenie wybiegu dla psów, a także ścieżki historyczno-edukacyjnej, monitoring, odseparowanie ścieżek rowerowych od pieszych, umieszczenie ławek w cieniu i naprzeciwko siebie, odpowiednia ilość koszy na śmieci, a także pojawienie się amfiteatru na wyspie. Ten ostatni pomysł jednak mimo, iż przyjęty do realizacji, to odłożony został w czasie. 

Ponadto, uwzględnione w projekcie zostało automatyczne nawadnianie rabat, powstanie fontanny na terenie jeziora, brak zjazdu z drogi dla rowerów z ulicy Łaskiego na teren Wenecji, a także branie pod uwagę przy projektowaniu ścieżek rowerowych odpowiedniej nawierzchni czy ich szerokości. Dodatkowo, na jezdni asfaltowej oznaczone zostaną dystanse 100, 400, 500, 1000 metrów oraz pełnego okrążenia, tj. 1600 metrów od startu do mety. 

Wciąż w fazie projektowania jest pomysł uwzględnienia w wyglądzie kawiarni w amfiteatrze wystroju mniej europejskiego na rzecz unikatowego, nawiązującego do historii. 

W projekcie odrzucony został natomiast pomysł umieszczenia stolików do gry w szachy w zatoczce na wysokości pizzerii Wenecja i siedziby LOK. 

Podczas spotkania pod dyskusję poddany został napis „Gniezno”, który ma się znaleźć na schodach prowadzących na Wenecję od strony ulicy Poznańskiej, na tle gnieźnieńskiej Katedry. Mieszkańcy mają możliwość zgłaszania, który z trzech zaprezentowanych projektów napisu (widocznych na załączonych zdjęciach) podoba im się najbardziej. W grę wchodzi również opcja braku napisu.
O tym, który z pomysłów podoba się mieszkańcom najbardziej, mogą poinformować w formie mailowej, wysyłając informację na adres konsultacje@gniezno.eu, a także zgłaszając swoją opinię pod numerem telefonu 61 426 04 35. Czas na zgłaszanie opinii upływa 26 czerwca. 


FILMY:

https://www.youtube.com/watch?v=2hwD-WgZQv4&fbclid=IwAR3vI-awJVlhyI5cczc6g_Tp1Tmdtlc8-4r7tTq2XxGLTGTtKMIvmGVG1fk


Opublikowano: 20 czerwca 2020 11:34

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 638

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM