Spotkajmy się na Wenei

 (link otworzy duże zdjęcie)

Jezioro Jelonek śmiało można nazwać najpopularniejszym jeziorem w Pierwszej Stolicy. Dla wielu mieszkańców wiąże się z sentymentalnymi wspomnieniami najlepszych lat. Już w najbliższą sobotę będzie można porozmawiać o jego planowanej rewitalizacji. 

18 stycznia o 12:00 ze Skweru miasta Speyer położonego na rogu ul. Łaskiego i ul.Poznańskiej, wyruszy spacer badawczy, podczas którego mieszkańcy będą mogli wyobrazić sobie, jak w przyszłości będzie wyglądał teren wokół jeziora Jelonek. Na zainteresowanych czekać będą wizualizacje projektu rozmieszczone na dużych planszach rozstawionych na sztalugach. Uczestnikami spaceru będzie prezydent Gniezna Tomasz Budasz, a także kierownik Zakładu Zieleni Miejskiej w Gnieźnie Małgorzata Kania oraz przedstawiciele firmy, która zaprojektowała rewitalizację terenu. 

Na mieszkańców czekają również pracownicy Urzędu Miejskiego spisujący ich uwagi i sugestie. Cały spacer zakończy się w siedzibie Ligi Obrony Kraju przy ulicy Jeziornej 9, gdzie przy ciepłym poczęstunku konsultacje zostaną podsumowane. 

Czekamy na wszystkich na Wenei!

Opublikowano: 14 stycznia 2020 21:38

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 370

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM