„Podniebna misja”- spektakl ekologiczny w Gnieźnie

 (link otworzy duże zdjęcie)

Dzieci z gnieźnieńskich szkół podstawowych uczestniczyły w spektaklu ekologicznym „Podniebna misja” zaprezentowanym przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury w MOK-u.

Kolejne działania Urzędu Miejskiego w Gnieźnie w zakresie edukacji ekologicznej objęły tematykę związaną przede wszystkim z niską emisją, ochroną powietrza - zakazem palenia śmieci w piecach, prawidłową segregacją odpadów oraz degradacją środowiska naturalnego.

Spektakl ekologiczny był opowieścią o złej królowej Spalinie, która wszelkimi sposobami chciała zatruć świat i zniszczyć środowisko naturalne.

Pomagał jej smok-Smog, kiedyś zacny ekolog, dziś nieszczęśliwy sługa Spaliny. Smok poznał jednak dwie niezwykłe istoty: ważkę Grażynę i muchę Krysię, które odmieniły serca zarówno smoka, jak i okrutnej władczyni, a także uchroniły ziemię przed zagładą.

Aktorzy zapewnili zabawę z dużą dawką informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska, a dzieci mogły czynnie uczestniczyć w zadaniach ratowania ziemi, na przykład prawidłowo posegregować odpady.

Opublikowano: 16 grudnia 2019 07:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 283

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM