Spotkaj się z autorem książki „Znak woli i mocy"

 (link otworzy duże zdjęcie)

Co zamierza Otton III? Do czego dąży książę Bolesław? Kto postawi na swoim, książę czy cesarz? O meandrach polityki, o Gnieźnie roku 1000, o zaufaniu i zdradzie, o tym, jak rodziła się potęga Piastów - opowie autor powieści historycznej „Znak woli i mocy". Muzeum Początków Państwa Polskiego zaprasza na spotkanie z Dariuszem Balcerzykiem, które odbędzie się 12 grudnia 2019 o 17.00.

Początek 1000 roku. Z gnieźnieńskiego kościoła - przyszłej katedry – zostają skradzione szczątki świętego Wojciecha. Kto i dlaczego zabrał ciało biskupa? Mnich Bogusza, niegdysiejszy uczestnik misyjnych wypraw Wojciecha i młody woj Valgard próbują rozwikłać zagadkę.

Tymczasem do granic Bolesławowego władztwa zbliża się orszak Ottona III, pielgrzymującego do grobu męczennika. Otton jest nie tylko pielgrzymem, przede wszystkim jest politykiem - i równie polityczna jest ta wyprawa. Zresztą nie tylko on ma swój ukryty cel. Niemal każdy biskup, książę czy woj, który wraz z Ottonem wyruszył do Gniezna, chce podczas tej pielgrzymki coś zyskać. Swoje polityczne plany ma również książę Bolesław, wspierany przez księżną Emnildę.

Dariusz Balcerzyk to dziennikarz i redaktor. Liczne publikacje ekonomiczne, historyczne i motoryzacyjne, m.in. w dzienniku Nowy Świat, czasopiśmie Niepodległość (Nowy Jork), magazynach: Focus, Focus Historia, Playboy, Businessman, Auto Motor Sport, Życie Gospodarcze, Industry Europe (Wlk. Brytania). Dziennikarz motoryzacyjny, stały współpracownik i ekspert Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Autor książki wywiadu-rzeki z cichociemnym, płk. Marianem Gołębiewskim („Bo mnie tylko wolność interesuje., wyd. IPN Lublin, 2011), Współautor albumu „Historia Fiata w Polsce" oraz monografii Polskiego Związku Motorowego, współautor telewizyjnych magazynów motoryzacyjnych: „4x4" (Polsat, 1993-1998) oraz „Koła Fortuny" (TVN CNBC, 2012-2013). 

Opublikowano: 10 grudnia 2019 08:27

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 155

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM