Apel u „Polnych Kwiatów” z okazji Święta Niepodległości

 (link otworzy duże zdjęcie)

Czy jesteś dużym, czy małym przedszkolakiem, bądź dumny z tego, ze jesteś Polakiem! – pod takim hasłem 8 listopada 2019 roku spotkały się wszystkie dzieci i pracownicy „Polnych Kwiatów”, by wspólnie świętować rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dorośli i dzieci włączając się do akcji gnieźnieńskiego ratusza „Przywdziej muchę” z dumą prezentowali przygotowane specjalnie na 11 listopada biało-czerwone muszki jako część garderoby zakładaną na specjalne okazje.

Uroczystość rozpoczęły prezentacje artystyczne, podczas których Maki, Stokrotki, Bławatki, Bratki i Niezapominajki słowem, tańcem i piosenką opowiadały o miłości do naszej Ojczyzny i oddały szacunek symbolom narodowym. Wszystkie przedszkolaki miały też okazję zaprezentować się „na wybiegu” podczas Pokazu Mody Patriotycznej. Przy dźwiękach muzyki i gorących oklaskach około 100 małych modelek i modeli zademonstrowało swoje kostiumy na czerwonym dywanie. Był m.in. biały orzeł, dziewczynki w strojach ludowych, sportowcy i kibice, żołnierze. Wszyscy prezentowali się wspaniale i mieli wspólny element: było mocno biało-czerwono. Punktualnie o 11.11 całe przedszkole stanęło do odśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, który zabrzmiał radośnie, donośnie i bardzo dumnie.

Wspólnie śpiewaliśmy też pieśni patriotyczne. Kończąc apel głos zabrała dyrektor Sławomira Mazur, odczytując list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, podziękowanie dla Przedszkola nr 6 w Gnieźnie za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała” nadesłany wraz z narodową flagą. Ten dzień przedszkolaki przeżyły dumnie i radośnie ucząc się szacunku do kraju ojczystego i rozwijając poczucie przynależności narodowej.

Organizatorzy serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci do Pokazu Mody Patriotycznej!

Opublikowano: 13 listopada 2019 12:03

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 236

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM