Warsztaty z animacji dla każdego

 (link otworzy duże zdjęcie)

W ramach filmowego miesiąca w Starym Ratuszu, w najbliższą sobotę, 16 listopada, od 11.00 do 14.00 zapraszamy na rodzinne warsztaty tworzenia animacji „Daj się wciągnąć w Stary Ratusz".

To wydarzenie, to przede wszystkim fantastyczna możliwość zapoznania się z tradycyjnymi metodami powstawania filmu animowanego. Uczestnicy poznają historię animacji w nawiązaniu do polskiej szkoły ilustracji i plakatu. Zgłębią bardzo ciekawy proces tworzenia ruchu poklatkowego bez rejestrowania zjawisk za pomocą kamery. W części warsztatowej uczestnicy poznają przykładowe animacje z naciskiem na zapętlające się GIFy. Dowiedzą się, jak z pomocą kilku klatek można stworzyć animacje bardzo przyjemne dla oka. Poznają storyboard i punkt kluczowy, a na podstawie storyboard'u samodzielnie narysowanego, stworzą GIF inspirowany zaproponowanym tematem.

Wstęp wolny! Zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl

Warsztat poprowadzi Filip Radulak, student V roku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Projektowanie Graficzne. Jeszcze nie ukończył studiów, a ma już na koncie nagrody i wyróżnienia – był m.in. laureatem konkursu „Poznań przyciąga najlepszych”, czy zdobył nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie „Art of Packaging”. Jego plakaty były prezentowane na wystawach w Berlinie, Madrycie, Szkocji, Szczecinie, Krakowie. Filip interesuje się poza tym ilustracją, animacją, street art’em, jazdą na deskorolce, camper’owaniem (nomadyzm), sztuką tatuażu. Od jakiegoś czasu rozwija swój projekt sztuki ulicznej, który sprowokuje ludzi do uśmiechu, przemyśleń i działania dla wspólnego dobra.

Opublikowano: 13 listopada 2019 07:46

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 193

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM