155 lat chóru „Dzwon”

 (link otworzy duże zdjęcie)

17 listopada Chór Męski – Towarzystwo Śpiewacze „Dzwon" w Gnieźnie będzie świętować swój kolejny jubileusz: 155-lecia działalności. Z tej okazji w ramach XXVII Gnieźnieńskich Spotkań Chóralnych „Stąd nasz ród” w Archikatedrze odbędą się koncerty chórów oraz długoletniego jubilata.

Organizatorzy na tegoroczną odsłonę koncertów zaprosili zespoły: Chór Żeński Sonata z Powidza, Koło Śpiewu im. F. Nowowiejskiego z Tarnowa Podgórnego oraz Chór św. Ojca Pio z gnieźnieńskiej Fary. Jako ostatni wystąpi Chór Męski – Towarzystwo Śpiewacze „Dzwon”. Podczas koncertów usłyszymy wiele pieśni sakralnych, ale też patriotycznych, gdyż wydarzenie od samego początku ma charakter niepodległościowy. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w świętowaniu jubileuszu Chóru „Dzwon”, który jest najstarszy i najbardziej zasłużony nie tylko w Gnieźnie, ale w kategorii chórów świeckich i jednorodnych najdłużej działający w naszym kraju. Każdy uczestnik koncertu otrzyma w Archikatedrze okolicznościowy jubileuszowy folder. Zachęcamy do przybycia w niedzielę, 17 listopada 2019 roku, o godzinie 16.00. Czas koncertu wszystkich chórów wyniesie łącznie 60 minut.

Współorganizatorami i wspierającymi wydarzenie jest Parafia Archikatedralna, Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski Macierz w Poznaniu.

Opublikowano: 12 listopada 2019 09:11

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 309

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM