Gniezno z nagrodą za działania edukacyjne w zakresie segregacji śmieci

 (link otworzy duże zdjęcie)

Miasto Gniezno nagrodzone zostało w konkursie Puchar Recyklingu w kategorii „Aktywni w Wielkopolsce", organizowanym przez redakcję miesięcznika „Przegląd Komunalny" pod patronatem Województwa Wielkopolskiego. Wyróżnienie przyznano za sukcesywnie prowadzoną edukację ekologiczną oraz efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się na MTP w Poznaniu nagrodę 10 października 2019 roku odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Jarosław Grobelny. Podczas swojego wystąpienia podkreślił, że to działania Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, a także nieustanna praca gnieźnieńskich nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych zaczynają przynosić wymierne i mierzalne efekty, dzięki czemu najmłodsi mieszkańcy naszego miasta coraz lepiej wiedzą, w jaki sposób segregować odpady.

Pomimo ciągłych zmian prawnych w zakresie gospodarki odpadami, na które miasto nie ma wpływu, gnieźnieński samorząd stara się poprawiać komfort życia mieszkańców i odbierać odpady bez większych zakłóceń. Nagroda – 6000 złotych – będzie przeznaczona na kontynuowanie działań w zakresie edukacji ekologicznej na terenie naszego miasta.

Opublikowano: 11 października 2019 08:36

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 301

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM