Nauczycielki z Francji i Grecji zdobywały doświadczenie w Gnieźnie

 (link otworzy duże zdjęcie)

W tym roku szkolnym Przedszkole nr 12 „Plastusiowo” kontynuuje realizację międzynarodowego projektu Erasmus + „Play to grow”. Między 30 września a 5 października w placówce już po raz kolejny gościły nauczycielki ze szkół partnerskich z Francji i Grecji.

Przez cały tydzień nauczycielki wymieniały się doświadczeniami, wspólnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na terenie Przedszkola nr 12 oraz w szkole podstawowej w Szczytnikach Duchownych, zwiedzały okolicę, poznawały polską kulturę i obyczaje.

Na terenie placówki zorganizowano także kilka spotkań integracyjnych, m.in. warsztaty muzyczne dla nauczycieli oraz wycieczkę do Torunia połączoną z warsztatami pieczenia pierników. 2 października goście odwiedzili Zastępcę Prezydenta Miasta Gniezna Michała Powałowskiego. Podczas spotkania podsumowano pierwszy rok trwania projektu oraz omówiono plany dotyczące działań w roku kolejnym. Nauczycielki z Francji przekazały także na ręce Prezydenta medal pamiątkowy otrzymany od burmistrza Aulnay de Saintonge.

Następne spotkanie w ramach projektu zaplanowano na listopad. Odbędzie się ono w Grecji.

Opublikowano: 04 października 2019 07:53

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 317

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM