Strefa na Zdrowie – bezpłatne badania w Gnieźnie

 (link otworzy duże zdjęcie)

Na gnieźnieńskim Rynku odbyła się druga odsłona tegorocznego Święta Seniorów o charakterze edukacyjno-zdrowotnym. 21 września zorganizowano akcję przy udziale firmy Polpharma w ramach ogólnopolskiego programu bezpłatnych badań.

Mieszkańcy Gniezna i okolic w ramach Strefy na Zdrowie Polpharmy mieli możliwość przez jeden dzień w specjalnie zaprojektowanym namiocie z poczekalnią, komfortowymi i zapewniającymi intymność gabinetami, bez skierowań, wykonać bezpłatne badania: kardiologiczne - badanie cholesterolu, glukozy, badanie wieku serca, badania endokrynologiczne - badanie TSH, badania pulmonologiczne - badanie spirometryczne, badania okulistyczne, przesiewowe w kierunku jaskry - pomiar ciśnienia w gałce ocznej oraz badanie dna oka. Każdy pacjent oprócz wyników badania otrzymał fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia.

Ideą akcji Strefa na Zdrowie było ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej dla osób powyżej 40 roku życia. To także odpowiedź na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty, czym podyktowany był wybór oferowanych przez firmę Polpharma badań i konsultacji.

Wydarzenie przez cały dzień cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Z konsultacji skorzystało ponad pół tysiąca osób. Uzyskane w ten sposób wyniki badań w wielu przypadkach dały podstawę do dalszej diagnostyki i leczenia u lekarzy specjalistów.

Szczególnie dla najstarszych mieszkańców Gniezna w ramach Strefy na Zdrowie Seniora odbył się wykład połączony z nauką samokontroli piersi zaprezentowany przez Krystynę Lubińską-Palicką z Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Amazonek. Można było także posłuchać wykładu Gabrieli Marciniak - nauczyciela Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie na temat mentalnych aspektów wieku senioralnego.

Wydarzenie powstało dzięki inicjatywie Miejskiej Rady Seniorów w Gnieźnie, organizacja - Urząd Miejski w Gnieźnie przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie.

Opublikowano: 01 października 2019 12:39

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 412

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM