Rusza rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski

 (link otworzy duże zdjęcie)

Z początkiem września Miasto Gniezno przystępuje do rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tej akcji jest Miasto Bydgoszcz.

Przez cały wrzesień Miasto Gniezno jako organizator lokalny zachęca, poza codziennym przemieszczaniem się rowerem z uruchomioną aplikacją, do udziału w specjalnych akcjach związanych z tą rywalizacją. 7 września o godzinie 14:00 odbędzie się Piknik Rowerowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 6, podczas którego funkcjonariusze gnieźnieńskiej Komendy Policji przedstawią zasady poprawnego i bezpiecznego przemieszczania się rowerami. W ramach wydarzenia rowerzyści będą zaproszeni do rekreacyjnej przejażdżki wokół jeziora Winiary z włączoną aplikacją.

W każdy wtorek i czwartek września, zawsze o godzinie 18:30, ale w innej części miasta, planowane są „Spotkania Rowerowe". W trakcie ich trwania, mieszkańcy zaproszeni będą do kręcenia kilometrów dla Gniezna.  Spotkania mają charakter otwarty, jednak każde z nich adresowane będzie do konkretnej grupy.

Do zapoznania się ze szczegółami akcji zapraszamy na stronę www.gniezno.eu  oraz wydarzenie na FB/Rowerowa Stolica Polski: Gniezno 2019

Co należy zrobić, aby włączyć się do rywalizacji? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, w   zakładce „Rywalizacja" wybrać „Ogólne" Rowerowa Stolica Polski, z menu miast wybrać Gniezno. Zachęcamy także do wybrania lub zgłoszenia poprzez aplikacje grup, z którą identyfikują się użytkownicy.

Przez organizatora lokalnego zostały przygotowane specjalne gadżety, które po montażu do rowerów mają przypominać cyklistom o uruchomieniu aplikacji. Będzie można je odebrać w trakcie sobotniego koncertu kończącego KFA2019 w namiocie ustawionym przy scenie; w trakcie Pikniku Rowerowego 7 września oraz w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie i Miejskim Ośrodku Kultury w godzinach urzędowania.

Opublikowano: 30 sierpnia 2019 17:12

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 542

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM