Weekend pełen ulicznych koncertów

 (link otworzy duże zdjęcie)

Już po raz piąty w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego ulice i parki pierwszej stolicy Polski wypełniły się muzyką „buskerów”. Tegoroczna edycja Weekendu Grajków Ulicznych „Po drodze” zaprezentowała dość zróżnicowany repertuar, w którym prawie każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.


Obok już dobrze znanych w Gnieźnie Janusza „Cybula” Skwiry, Marka „Makarona” Motyki, „Rico” Rajcy, Leszka Sypniewskeigo i Marcina Szajdy, w przestrzeni miejskiej swoją typowo „uliczną” twórczość zaprezentowali także widowiskowi bębniarze Bucket Guys, wykonujący swoje show na plastikowych wiaderkach po farbie oraz olsztyński bard Łukasz Jędrys.

Line-up tegorocznej edycji był jednak bardzo zróżnicowany: obok wyżej wymienionych artystów, autorskie kompozycje w klimatach indie-rocka przedstawiły znane już z wielu polskich festiwali Agata Karczewska i Zagi, a różne odsłony rapu przedstawili wywodzący się z pobliskiego Trzemeszna C-zet, gnieźnieński Szegetz oraz fenomenalny instrumentalinie skład Gadabit, który do pierwszej stolicy Polski dotarł z dalekiego Krakowa.

Tradycyjnie już, po ulicznych występach w kilku lokalizacjach, artyści przenosili się na Rynek, gdzie część z nich wystąpiła podczas wieczornych koncertów na kameralnej scenie KFA.

Partnerami 5. Weekendu Grajków Ulicznych „Po drodze” były firmy Enea Operator, Drukarnia Majorczyk, Hil-Gaz, Altom oraz Kirchhoff Automotive. Wydarzenie organizował Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, we współpracy z pomysłodawcą wydarzenia, Jarosławem Mikołajczykiem.

Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć na oficjalnym profilu Królewskiego Festiwalu Artystycznego na Facebooku.

Opublikowano: 12 sierpnia 2019 15:37

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 196

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM