Potańcówka i orkiestry dęte na otwarcie KFA

 (link otworzy duże zdjęcie)

Zapowiadający się słonecznie Weekend Otwarcia Królewskiego Festiwalu Artystycznego wypełni muzyka, taniec i smakołyki serwowane z food-trucków. A to wszystko już dziś, na gnieźnieńskim Rynku.

 

21 czerwca, o godz. 19:00 rozpocznie się Koncert Otwarcia tegorocznego KFA, w tym roku organizowany pod hasłem „Potańcówka na Rynku”. Najpierw na scenie pojawi się zespół The Shout, prezentujący żywiołowe covery utworów z repertuaru The Beatles. Nie powinno zabraknąć takich przebojów jak „She Loves You”, „Help!” czy „Twist and Shout”.

Jako drugi ze swoim zespołem zaprezentuje się lubelski muzyk Łukasz Jemioła, prezentujący równie taneczny, ale już bardziej swingowy repertuar.

Sponsorami koncertu są Trepko oraz Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.

 

Dzień później, w sobotę, o godz. 14:00 w różnych częściach centrum rozebrzmią werble oraz tuby, trąbki, waltornie i inne instrumenty dęte. Po prezentacji repertuaru na skwerach, placach i w parkach Gniezna, orkiestry przemaszerują na Rynek, gdzie odbędzie się dalsza część przeglądu.

22 czerwca będziemy mogli oglądać łącznie cztery orkiestry:

- Orkiestrę Dętę Kopalni Solo Solino z Inowrocławia (skwer przy kościele garnizonowym)

- Orkiestrę Dętą OSP Słupca (plac zabaw nad jez. Jelonek)

- Orkiestrę „Quantum” Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale (ogródek jordanowski przy ul. 3 Maja)

- Samorządową Orkiestrę Dętą Powiatu Gnieźnieńskiego (Park im. T. Kościuszki).


Sponsorem Przeglądu Orkiestr Dętych jest firma Cargill.

 

W niedzielę, od godz. 20, Miejski Ośrodek Kultury zaprosi z kolei na wydarzenie pt. „Roztańczeni – taniec z gnieźnieńskimi gwiazdami sportu”. Na dziedzińcu Starego Ratusza, w autorskich układach choreograficznych wystąpią w parach gnieźnieńscy sportowcy i tancerze.

 

Przez cały Weekend Otwarcia na Rynku w Gnieźnie gościć będzie także zlot food-trucków. Smakołyków różnych kuchni świata będzie można próbować w piątek (od godz. 15) oraz w sobotę i niedzielę (od 12:00).

Opublikowano: 21 czerwca 2019 14:02

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 358

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM