Książka bez obrazków w BPMG

 (link otworzy duże zdjęcie)

To może być wydarzenie, które zapamiętacie na długo. Zaraz po długim majowym weekendzie, w poniedziałek, 6 maja o godz. 10.00 w Przedszkolu nr 17 (os. Piastowskie 18) Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przeczyta dzieciom „Książkę bez obrazków”.

Każdy dorosły, którego dzieci w niecny sposób zmusiły do tej lektury wie, co to oznacza! Jak powszechnie wiadomo, dzieci organicznie nie tolerują książek bez obrazków. A to jest jedyna książka bez obrazków, którą pozwalają sobie czytać! Ba, którą każą sobie czytać! A dlaczego? Bo ta książka zmusza dorosłych do mówienia – UWAGA, cytat: „głupich rzeczy!”.

Brawurowe prawykonanie „Książki bez obrazków” (do obejrzenia na YT – polecamy!) należy do aktora Macieja Stuhra. Ale coś nam się wydaje, że Piotr Wiśniewski będzie się starał o srebrny medal w tej konkurencji. Zresztą, przekonajcie się sami! „Książka bez obrazków” B. J. Novak została wydana przez Wydawnictwo Czarna Owieczka i jest doskonałym przykładem tego, że głośne czytanie dzieciom książek – nawet bez obrazków – jest doskonałą zabawą. Na spotkaniu pracownicy biblioteki będą także zachęcać dzieci i rodziców do odwiedzania Filii nr 9! Zaś koordynator akcji cała Polska Czyta Dzieciom przedstawi „Historie opowiedziane poprzez książki”.

Opublikowano: 30 kwietnia 2019 12:53

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 179

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM