Święty Wojciech 2019: zmiany organizacji ruchu

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 27-28 kwietnia 2019 roku odbędą się w mieście Gnieźnie coroczne uroczystości ku czci Św. Wojciecha. Temu religijnemu wydarzeniu towarzyszyć będzie jak co roku tradycyjny Jarmark Św. Wojciecha. Tegoroczny odpust zlokalizowany zostanie analogicznie do roku ubiegłego – na ulicach centrum miasta.

W dniach 27 kwietnia od godz. 5.00 rano do 28 kwietnia do godz. 24.00 wyłączone z ruchu pojazdów będą ulice:
- ul. Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Łubieńskiego;
- ul. Łubieńskiego od skrzyżowania z ul. Mieszka I  do skrzyżowania z ul. Chrobrego;
- ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Chrobrego do skrzyżowania z ul. Mieszka I. 

Jednocześnie na ww. fragmentach ulic obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania. Ruch samochodów i autobusów przywrócony będzie: dnia 28 kwietnia późnym wieczorem po opuszczeniu strefy handlu przez wszystkich handlujących. W związku z zamknięciem ww. ulic i odbywającym się w tym czasie Jarmarkiem informujemy iż parkowanie pojazdów i dojazd do posesji na ww. ulicach będzie w tym czasie niemożliwy.

Wszystkim mieszkańcom ulic: Chrobrego, Łubieńskiego i Mickiewicza oferujemy w dniach 27-28 kwietnia możliwość bezpłatnego skorzystania z parkingu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1  przy ul. Sobieskiego 20. Mieszkańcy posesji przy ul. Mickiewicza 2b i 2c (Kos-Bud) będą mogli wjechać na teren przy swojej posesji wyłącznie od strony ul. Mieszka I (od strony byłego budynku TP S.A).

Zmianie ulegną również trasy przejazdu autobusów w związku z „wyłączeniem” przystanku przy ul. Chrobrego (w obu kierunkach). 27 i 28 kwietnia objazdy odbędą się z pominięciem przystanków przy ul. Chrobrego – w załączniku znajduje się mapka z trasą objazdu. W tych dniach zostną zamknięte odcinki ulic:
- Mickiewicza – od Chrobrego do Mieszka I,
- Chrobrego – od Sienkiewicza do Łubieńskiego,
- Łubieńskiego – od Mieszka I do Chrobrego.

W sobotę, 27 kwietnia w godzinach 12:00 – 13:30 mogą wystąpić chwilowe problemy z przejazdem na odcinku Jabłoniowa – Ludwiczaka – Gajowa z uwagi na bieg, którego trasa będzie przebiegać w rejonie w/w ulic. Należy w tym czasie stosować się do poleceń osób kierujących ruchem.

W niedzielę, 28 kwietnia w godzinach 8:00 – 10:00, autobusy MPK pojadą objazdem przez ul. Sobieskiego z pominięciem ul. Chrobrego, Łaskiego, Dąbrówki, 3 Maja i Wyszyńskiego. Dodatkowo w godzinach 8:45 – 13:00 zamknięte zostaną ulice: Łaskiego, Wawrzyńca, Jeziorna – objazdy będą kierowane ulicami: Dalkoską i Kostrzewskiego (przystanki Dalkoska II i Kostrzewskiego).

Szczegółowe informacje znajdują się w załączeniu.

Opublikowano: 26 kwietnia 2019 09:25

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

objazdy_20181.jpg [148.31 KB]

komunikaty_272804.pdf [16.07 KB]

Wyświetleń: 709

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM