Podsumowanie komputerowych szkoleń dla seniorów

Podsumowanie komputerowych szkoleń dla seniorów (link otworzy duże zdjęcie)

Zakończyły się szkolenia w ramach projektu „Cyfrowa Wielkopolska” skierowanego do osób w wieku 65 lat i powyżej, zamieszkałych na terenie województwa wielkopolskiego, realizowanego przez Miasto Gniezno wraz z Fundacją Partycypacji Społecznej, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Cyfrowa Polska na lata 2014-2020.

Zajęcia odbywały w siedzibie Miejskiej Rady Seniorów w Gnieźnie przy ul. Pocztowej 11. Harmonogram szkoleń obejmował 8 godzin zajęć w tygodniu, w terminie od grudnia 2018 roku do marca 2019 roku. Uczestnicy, którzy uzyskali frekwencję na poziomie 80 % zaplanowanych godzin lekcyjnych otrzymali w prezencie tablety. Była to miła niespodzianka dla seniorów, którzy dalsze zajęcia mogli poświęcić na poznawaniu możliwości funkcjonalnych własnych urządzeń.

W programie warsztatów znalazły się ponadto takie tematy jak: zakładanie i korzystanie z poczty internetowej, archiwizacja i obróbka fotografii cyfrowej, sporządzanie kartek świątecznych, zakupy internetowe, bezpieczeństwo w sieci, rezerwacja podróży i noclegów w usługach internetowych, oglądanie filmów w sieci. Obie grupy kursantów uczestniczyły w dodatkowych zajęciach animacyjnych przygotowanych przez organizatorów, jak spacery po mieście, wymiana doświadczeń kulinarnych, wyjście do kina i zabawa senioralna, które bardzo zintegrowały uczestników i pozwoliły wykorzystać poznane umiejętności, by samodzielnie stworzyć zaproszenia i relacje z wykorzystaniem mediów internetowych.

Opublikowano: 14 marca 2019 12:56

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 385

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM