Spotkanie dla gnieźnieńskich przedsiębiorców

Spotkanie dla gnieźnieńskich przedsiębiorców (link otworzy duże zdjęcie)

Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz oraz Wielkopolski Fundusz Rozwoju zaprosili Gnieźnieńskich Przedsiębiorców na spotkanie, które odbyło się 28 lutego 2019 roku w Hotelu Ibis Styles.

Wielkopolski Fundusz Rozwoju wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców z sektora MŚP podczas konferencji przedstawił ofertę Spółki dotyczącą możliwości wsparcia dla MŚP z terenu Wielkopolski oraz działania WFR związane z ekspansją zagraniczną i analizą rynków międzynarodowych w ramach przeprowadzonych wizyt gospodarczych. W rozmowach kuluarowych przedsiębiorcy pytali o dostępne produkty finansowe WFR, takie jak: pożyczka lokalna, obrotowa czy hipoteczna, a także o nowy instrument, jakim jest pożyczka regionalna.

Ta ostatnia dedykowana dla MŚP, które zamierzają ubiegać się o realizację zamówień publicznych dla gmin. Pożyczka ta zapewnia niskie i stałe oprocentowanie od 2,8% karencji w spłacie kapitału nawet do zakończenia części inwestycyjnej zamówienia, długi okres spłaty nawet do 20 lat (dostosowany do zamówienia), wysoką kwotę pożyczki bo od 0,5 do 20 mln. zł.

Na spotkaniu przedstawiono także przedsiębiorcom możliwości pozyskania środków zewnętrznych z Unii Europejskiej w ramach WRPO, działania 1.2 oraz poddziałania 1.5.2. Przedmiotowe zagadnienia są dla Przedsiębiorców z sektora MŚP bardzo ważne, dlatego też cieszyły się one sporym zainteresowaniem: w konferencji wzięło udział ponad 30 firm.

Opublikowano: 01 marca 2019 08:49

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 514

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM