Dzień Bezpiecznego Internetu u „Polnych Kwiatów”

 (link otworzy duże zdjęcie)

Od 2004 roku w Europie, a później także na świecie corocznie obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu” mający na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Przedszkolu nr 6 obchodzony był dwuetapowo.
Ważna jest edukacja nie tylko dzieci, ale także rodziców, dlatego u „Polnych Kwiatów” 6 lutego 2019 roku odbyło się spotkanie dla rodziców z profilaktykiem społecznym st. asp. Krzysztofem Sochą z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie mające na celu uświadomienie jakie niebezpieczeństwa czyhają w Internecie. W szatniach przedszkola wywieszono i udostępniono plakaty informacyjne. Po prezentacji multimedialnej rodzice otrzymali przygotowane przez przedszkole ulotki dotyczące zasad bezpiecznego korzystania przez dzieci z Internetu.
Przedszkolaki z Przedszkola nr 6 „Dzień Bezpiecznego Internetu” obchodzili 11 lutego. W ramach wspomnianych obchodów dla dzieci z najstarszych oddziałów: Bławatki, Bratki i Niezapominajki przygotowano prezentację multimedialną, gry i zabawy edukacyjne, a także bajkę z serii „Sieciaki.pl”. Wszystkie działania kładły nacisk na bezpieczeństwo w sieci. Przedszkolacy wykazali się wiedzą o Internecie i możliwościach korzystania z różnych urządzeń podłączonych do sieci. Dzień był nie tylko nauką, ale i dobrą zabawą dla dzieci. Dzień Bezpiecznego Internetu to akcja w naszym przedszkolu zorganizowana w ramach projektu „BEZPIECZNE DZIECIAKI-INTERNECIAKI” autorstwa pani Natalii Gorzkiewicz, która przygotowała i przeprowadziła imprezę. Dla dzieci zostało również opracowane i wydane okolicznościowe pisemko „Jestem bezpieczny w sieci” z atrakcyjnymi zadaniami dla dzieci, a rodzicom pracownicy przedszkola, serdecznie dziękują za kserowanie gazetki.
Przedszkole nr 6 planuje dalsze zajęcia i zadania realizowane w ramach projektu „Bezpieczne dzieciaki – Interneciaki”, który trwać będzie do czerwca 2019 roku.

Opublikowano: 19 lutego 2019 10:01

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 312

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM