Gwiezdne wojny, premiera komiksu oraz mecz quidditcha

Gwiezdne wojny, premiera komiksu oraz mecz quidditcha (link otworzy duże zdjęcie)

Konwent Fantastyki Fantasmagoria w Gnieźnie od dekady jest wydarzeniem tworzonym przez pasjonatów dbających przede wszystkim o wysoki poziom merytoryczny punktów programu, przyjazną, rodzinną atmosferę oraz bezpieczeństwo uczestników. Ponad dwudziestu organizatorów i czterdziestu wolontariuszy od kilku już miesięcy pracuje społecznie, aby zapewnić uczestnikom dziesiątej, jubileuszowej edycji darmowy dostęp do kultury i zaprezentować wszystko, co w fantastyce najlepsze.

Prawie sto punktów programu

Na odwiedzających Miejski Ośrodek Kultury między 8 a 10 lutego 2019 czekają sprawdzone podczas poprzednich edycji atrakcje, czyli sale tematyczne: prelekcyjna, warsztatowa, mangowa, larpowa, RPG oraz games room. Nie zabraknie również przestrzeni dla wystaw (w tej edycji dedykowanych horrorowi i Star Wars), strefy relaksu oraz ciekawych stoisk handlowych. Oprócz spotkań i paneli dyskusyjnych konwentowicze będą mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami i tradycyjnym już, późnonocnym karaoke oraz konkursie cosplay.

Goście, goście!

W tym roku aż ośmioro niezwykłych osób przyjedzie, by spotkać się z fanami i poprowadzić dla nich punkty programu. Będą to cosplayerki LinaSakura i Shironi oraz twórcy: Marta Kładź-Kocot, Artur Olchowy, Mirosław Gołuński, Krzysztof Sokołowski, a także Karol Kalinowski i Elżbieta Żukowska, którzy przywiozą ze sobą najnowszy tom komiksu „Borka i Sambor. Smok”. Jego oficjalna premiera odbędzie się na konwencie, dzięki współpracy z Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Jubileuszowa niespodzianka

Nowością jest w tym roku dodatkowa sala konwentowa – Arena, znajdująca się w hali II LO. W sobotę będzie można zobaczyć tam pokazy walki bronią larpową – bezpieczną, wykonaną na przykład z pianki i lateksu. Po raz pierwszy w Gnieźnie widzowie będą mogli też zobaczyć dwa niezwykłe mecze. Zmagania drużyn w quidditchu – sporcie drużynowym z cyklu o Harrym Potterze oraz w juggerze – znanym z filmu „Krew bohaterów”. Prowadzący zapowiadają, że publiczność będzie mogła aktywnie włączyć się w każde z tych wydarzeń!

Warto się zarejestrować

Wstęp na konwent, włącznie z możliwością noclegu w sleeproomie, jest całkowicie darmowy. Aby otrzymać trzydniową wejściówkę należy uprzednio zarejestrować się korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej konwentu pod adresem: www.konwentfantasmagoria.pl

Najważniejsze informacje w skrócie

Czas: 8-10 lutego 2019

Miejsce: Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury, ul. Łubieńskiego 11, Gniezno
Wstęp: darmowy, po uprzedniej rejestracji
Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Stowarzyszenie Fantasmagoria
Więcej na: www.konwentfantasmagoria.pl, www.facebook.com/events/165232177746640/
Aplikacja z programem do pobrania na: http://bit.ly/konwencik_android

Partnerzy wydarzenia: Szkoła Podstawowa nr 2, II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Dziupla, Stowarzyszenie Hobbystów Magma, Rebel Legion, Polish Garrison, Battle Larp Poznań, M&M Fotofilm, Capricorns Poznań, Nautilus Larps Project, Konwencik.

Sponsorzy: Dobry Browar, Elpos, Drukarnia Majorczyk, Audio Serwis Janusz Jóźwiak, Pizzeria Okey, CosCon, CosCraft, Cosplay Manager, Włókno-Land, Inter-Paco.

Opublikowano: 23 stycznia 2019 12:54

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 346

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM