Koncert „W hołdzie Wolności” zakończy obchody rocznicowe

 (link otworzy duże zdjęcie)

W setną rocznicę zakończenia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, 16 lutego 2019 r., w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbędzie się koncert „W hołdzie Wolności”. Koncert będzie również ostatnim akcentem rozłożonych na przestrzeni 2018 i 2019 roku wydarzeń miejskich, uświęcających 100-lecie odzyskania niepodległości.

 „W hołdzie wolności” to koncert najpiękniejszych pieśni wolnościowych, w znakomitych, oryginalnych aranżacjach wybitnego pianisty – Andrzeja Jagodzińskiego. Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Mury” Jacka Kaczmarskiego czy „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego, ale też preludium e-moll Chopina. Pierwszy koncert pod tym samym tytułem odbył się w 2015 r. w Polskim Radiu, które jest wydawcą płyty. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali wybitni artyści polskiej sceny: Nula Stankiewicz, Agnieszka Wilczyńska, Janusz Strobel, Robert Majewski, Adam Cegielski i Czesław „Mały” Bartkowski.

 - To będzie symboliczne zakończenie odchodów zarówno setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak i setnej rocznicy powstania wielkopolskiego, tak ważnego dla mieszkańców naszego regionu – mówi prezydent Gniezna Tomasz Budasz.

 Koncert odbędzie się 16 lutego o godz. 18:00 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kostrzewskiego w Gnieźnie. Bezpłatne zaproszenia można już odbierać w Miejskim Ośrodku Kultury.  

Opublikowano: 23 stycznia 2019 10:21

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 602

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM