Działki w okolicach ul. Orzeszkowej 30% taniej

Działki w okolicach ul. Orzeszkowej 30 % taniej (link otworzy duże zdjęcie)

13 nieruchomości zlokalizowanych na nowych ulicach w pobliżu ul. Orzeszkowej zostało wystawionych ponownie na sprzedaż. Tym razem cena wywoławcza w przetargu ustnym nieograniczonym jest o 30% niższa od wartości rynkowej.

Opisywane nieruchomości pierwotnie planowano sprzedać w programie „Mój własny dom w Gnieźnie”. Program powstał z myślą o mieszkańcach Gniezna, którzy marzą o własnym domu, a zbyt wysoka cena działek budowlanych stanowi dla nich barierę nie do pokonania. Polegał na oddawaniu w użytkowanie wieczyste działki w drodze przetargu, z szeregiem korzystnych warunków.

Program „MWDwG” musiał jednak przestać funkcjonować w obliczu rządowych zmian w ustawie o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności tych gruntów. Działki, które miały być w tej formie sprzedane są więc wystawione ponownie na przetarg ustny nieograniczony. Tym razem jednak ich cena została obniżona o 30% w stosunku do wartości rynkowej tych działek.

Działki są zlokalizowane w rejonie nowych ulic Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Dąbrowskiej, Staffa, Iwaszkiewicza i Iłłakowiczówny, w zachodniej części miasta. Mają od 413 do 962 metrów kwadratowych, a ceny wywoławcze wynoszą od ok. 34 tys. zł do 78 tys. zł. Obszar, na którym znajdują się działki, jest objęty aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Szczegółowe informacje na temat przetargu można znaleźć w ogłoszeniu lub zasięgnąć w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie, Wydział Majątku Miasta, Referat Gospodarowania Majątkiem Miasta (pok. 17, tel. 61 426 04 91).

Opublikowano: 22 stycznia 2019 13:29

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 2132

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM