Gniezno w żałobie

 (link otworzy duże zdjęcie)

Z powodu tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza prezydent Gniezna Tomasz Budasz zarządził jednodniową żałobę w mieście. Odbędzie się ona 16 stycznia.

W symbolicznym geście solidarności i współczucia dla bliskich, współpracowników i mieszkańców Gdańska 16 stycznia Gniezno będzie obchodzić  jednodniową żałobę. W tym czasie flagi Miasta Gniezna zostaną opuszczone do połowy masztu, flagi państwowe przy autobusach MPK zostaną przepasane żałobnym kirem, strona internetowa Urzędu Miejskiego w Gnieźnie zostanie ustawiona w kolorach białym i czarnym.

Prezydent Gniezna Tomasz Budasz apeluje też w miarę możliwości o odwołanie lub ograniczenie w tym czasie zaplanowanych imprez, koncertów czy innych wydarzeń kulturalnych.

W dniu żałoby, 16 stycznia o godz. 18:00 w gnieźnieńskiej katedrze z inicjatywy prezydenta Budasza odbędzie się także specjalna Msza święta w intencji zmarłego tragicznie Pawła Adamowicza. Tuż po niej (około godz. 18:45) odbędzie się przemarsz na ul. Chrobrego, gdzie na budynku Starego Ratusza flaga zostanie przepasana kirem.

Opublikowano: 15 stycznia 2019 14:52

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 933

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM