"Senior ze sportem na ty", czyli owoc pracy Miejskiej Rady Seniorów w Szkołach Rad Seniorów

 (link otworzy duże zdjęcie)

Reprezentanci Miejskiej Rady Seniorów w Gnieźnie w bieżącym roku uczestniczyli w dwóch szkoleniach dla rad seniorów zorganizowanych w Białobrzegach i Ślesinie m. in. przez fundację Zaczyn. Kilkudniowe szkolenia miały bardzo bogaty program zarówno merytoryczny: wykłady, warsztaty, pracę w podgrupach, jak i integracyjny: zabawa z Dj Wiką, grill, tańce, rejs statkiem, wspólne rozmowy.
Jednak przede wszystkim Szkoła Rad Seniorów to nauka, wymiana doświadczeń i wspólnie pomysły jak zmieniać świat wokół siebie i jak profesjonalizować wspólne działania. W trakcie szkoleń zostały omówione tematy związane z zakładaniem placówek prosenioralnych, budowaniem lokalnych strategii polityki senioralnej, aktywnościami wspomagającymi zdrowie (ciała i umysłu). Ponadto odbyły się warsztaty kompetencyjne wskazujące członkom rad seniorów jakimi metodami można wspomagać aktywność i „wybudzać” ludzi z bierności, również z wykorzystaniem mediów społecznościowych.
Pełna relacja na stronach Fundacji Zaczyn:

http://zaczyn.org/fotorelacja-ze-szkoly-rad-seniorow-2018/
http://zaczyn.org/wielkopolska-szkola-rad-seniorow-fotorelacja/

W efekcie prac warsztatowych Miejska Rada Seniorów w Gnieźnie opracowała dwa programy. Jednym z nich były „Wakacje w mieście dla seniorów” zrealizowane przez Urząd Miejski w Gnieźnie w sierpniu 2018 r. Drugi, który uzyskał uznanie Fundacji Zaczyn nosi nazwę „Senior ze sportem na Ty”. Realizacja programu rusza w najbliższych dniach. W ramach programu seniorzy będą mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówki, wziąć udział w aqua aerobiku oraz stanąć do rozgrywek seniorów w kręglach. Zapisy do udziału w rozgrywkach prowadzą organizacje działające na rzecz seniorów. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w rozgrywkach!
Tym wydarzeniem Miejska Rada Seniorów w Gnieźnie zakończy swoją pierwszą bardzo aktywną kadencję.

Opublikowano: 19 listopada 2018 15:15

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 448

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM