Sto polnych kwiatów na stulecie niepodległości Polski

Sto polnych kwiatów na stulecie niepodległości Polski (link otworzy duże zdjęcie)

Przedszkole nr 6 „Polne Kwiaty” w Gnieźnie zaproponowało rodzicom swoich przedszkolaków warsztaty plastyczne: wspólne zrobienie polskich polnych kwiatów na 100-lecie Niepodległości Polski. Na zaproszenie odpowiedziały rodziny - rodzice, dziadkowie, ciocie milusińskich, którzy w słoneczny poranek 6 listopada 2018 roku licznie stawili się w przedszkolu.

Zebranych serdecznie powitała dyrektor Sławomira Mazur, proponując wszystkim przed warsztatami niespodziankę - koncert w wykonaniu dzieci z oddziału IV „Bratki” przygotowany pod kierunkiem Basi Pisarek i Ani Polerowicz. Prezentacje rozpoczęto zatańczonym z wielką gracją tradycyjnym polonezem. „Bratki” wierszem, tańcem i piosenkami opowiedziały historię naszej Ojczyzny za czasów zaborów, po czym zebrani udali się do poszczególnych sal, by razem ze swoimi pociechami i paniami rozpocząć artystyczne działania.

Każdy oddział wykonywał z krepiny swoje tytułowe kwiaty. Kreatywność rodzin, ich ogromne zaangażowanie zaowocowało. I tak „zakwitły” barwne, przepiękne maki, stokrotki, bławatki, bratki i niezapominajki, które posłużą do dekoracji Przedszkola „Polne Kwiaty”.

Na zakończenie warsztatów rodziny przedszkolaków otrzymały okolicznościowe wydanie pisemka Polne Kwiaty – 100 lat wolnej Polski (dodatek dla dorosłych). Wspólnie spędzony czas sprzyjał integracji naszej przedszkolnej rodzinki i z pewnością dostarczył dzieciom i dorosłym sporej dawki pozytywnych emocji.

Opublikowano: 07 listopada 2018 10:54

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 582

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM