Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz (link otworzy duże zdjęcie)

6 listopada 2018 w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna odbyło się spotkanie z Grażyną Bąkiewicz – pisarką, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, laureatką wielu nagród literackich i wyróżnień.

Pisarka w sposób niezwykle ciekawy opowiadała o swoim życiu, pracy nauczyciela historii, początkach kariery literackiej, twórczości oraz warsztacie pisarskim. Powieści autorki powstają z pragnienia mówienia o rzeczach ważnych i trudnych. Napisała 20 powieści, m. in, „Będę u Klary”, „Syn złodziejki”, „Ale kino”, „A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykanta”, „Ada strażniczka skarbu” oraz serii: „Ale historia”, w ramach której ukazała się książka „Odzyskana niepodległość”.

„Odzyskana niepodległość" zawiera 10 opowiadań, które w niezwykle lekki i wciągający zarazem sposób przenoszą nas w miejsce i czas wielu ogromnie ważnych wydarzeń. Oczami naszych przodków możemy zobaczyć II Rzeczpospolitą, okupację hitlerowską i PRL. Będziemy towarzyszyć powstańcom śląskim w ich walce o polskość. Trafimy w samo jądro Bitwy Warszawskiej. Ujrzymy w wyobraźni żołnierzy Armii Krajowej, cywilów deportowanych na nieludzką ziemię i repatriantów zza Buga poznając ich perypetie, dramaty i nadzieje.

Okazało się, że historia, a zwłaszcza historia Polski pełna jest nietuzinkowych postaci, wynalazców, artystów, których życiorysy i dokonania naprawdę są ciekawe, nawet dla przeciętnego nastolatka. Wyprawa w przeszłość dzięki książkom Grażyny Bąkiewicz okazała się prawdziwą, pasjonującą przygodą. Spotkanie odbyło się w ramach programu edukacyjnego „A ja jestem Polak mały” realizowanego przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski w Gnieźnie, dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Opublikowano: 07 listopada 2018 07:47

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 210

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM