15. urodziny świetlic socjoterapeutycznych

 (link otworzy duże zdjęcie)

Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne to cztery placówki, które już od półtorej dekady pomagają dzieciom i całym rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji uporać się z różnymi problemami. Z okazji kolejnej, piętnastej już rocznicy ich powstania, pracownicy i kierownictwo przygotowało niezwykłe urodziny, na których nie zabrakło prezentów, niespodzianek oraz wielu szacownych gości.

Na uroczystość w Teatrze im. Aleksandra Fredry, przybyli tłumnie rodzice oraz dzieci uczęszczające na co dzień do miejskich świetlic, a także liczni radni, działacze społeczni i przyjaciele placówek. Nie zabrakło gości specjalnych z Towarzystwa Salezjańskiego im. Świętego Jana Bosko z księdzem Marcinem Nowickim na czele. Ich obecność spowodowana była faktem uroczystego nadania tego dnia gnieźnieńskim świetlicom imienia Świętego Jana Bosko.

Sylwetkę tego wspaniałego duchownego, który całe życie zajmował się pomaganiem młodzieży o szczególnych potrzebach, przypomnieli publiczności zarówno Księża Salezjanie, jak i ksiądz kanonik Jan Szrejter, który dokonał też poświęcenia czterech wizerunków świętego, które pojawią się już wkrótce w siedzibach wszystkich czterech świetlic.

Wieczór wypełniły też podziękowania. Złożył je na ręce Kierownik Zofii Komosińskiej zarówno Prezydent Tomasz Budasz, jak i wielu zaproszonych gości. Także sponsorzy świetlic oraz rodzice i reprezentanci licznych instytucji otrzymali od kadry i kierownictwa wyrazy wdzięczności za serce okazane najbardziej potrzebującym. Byli to między innymi: Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, Zastępca Prezydenta Michał Powałowski, Robert Andrzejewski, Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Wolontariuszy „Skrzydła”, Edmund Pokładecki – Energo-Tele, Ksiądz Kanonik Jan Szreyter, Eugenia Kozłowska, Agnieszka Horoszczak - Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM, Stanisław Dolaciński – Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Tadeusz Tomaszewski – Honorowy Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Renata Góralczyk-Zielonka, Mariusz Mądrowski, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, Zdzisław Kujawa – Prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Enea Sp. Zo.o. w Gnieźnie, Tomasz Redzik – instalacje elektryczne El-Tom, Dobry Browar w Gnieźnie, „Mały Grek” w Gnieźnie, Hanna Przybylska, Małgorzata i Sławomir Janaszak, Ariel Antonowicz, Monika Ratajczak, Daria Koperska, Mierosława Arndt, Rafel Wojciechowski, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Trepko S.A.

Uroczystość ozdobiły także występy muzyczne oraz specjalne przestawienie ukazujące życie i działalność Jana Bosko. Był także czas na podziękowania dla wieloletniej Kierownik placówki oraz wspólne zdjęcie całej kadry.

Na holu teatru czekały na wszystkich zebranych ogromny tort, smakowite słodkości i księga pamiątkowa, w której można było wpisywać urodzinowe życzenia. Życzymy, aby kolejne lata funkcjonowania świetlic były równie wspaniałe, a następne urodziny równie niezapomniane.

Opublikowano: 17 października 2018 11:29

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 550

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM