„Wakacje ze Skrzydłami” zakończone

 (link otworzy duże zdjęcie)

Zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieciaków – tak w wielkim skrócie można podsumować dwutygodniowy turnus półkolonijny zorganizowany przez Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Wolontariuszy „Skrzydła”, od 20 do 31 sierpnia br. w placówce Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych przy ul. Wrzesińskiej, dla 25-osobowej grupy dzieci z terenu miasta Gniezna.

Projekt pod nazwą „Wakacje ze Skrzydłami” został zrealizowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Gnieźnie, w ramach dofinansowania półkolonii ze środowiskowym programem profilaktycznym w 2018 roku. Podczas półkolonii dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji: m.in. basen, sala zabaw FUN BAZA, warsztaty architektoniczne w Muzeum Początków Państwa Polskiego, spartakiada półkolonistów, kręgle, Dżungla, zwiedzanie gnieźnieńskiego stadionu żużlowego oraz wycieczka do miasteczka westernowego Silverado City niedaleko Żnina.

Dzieci podczas zajęć świetlicowych własnoręcznie pofarbowały koszulki w oryginalne wzory, taką kolorową koszulkę dzieciaki przygotowały także dla Tomasza Budasza Prezydenta Miasta Gniezna, który odwiedził dzieciaki w ostatnim dniu półkolonii. Prezydent rozdał dzieciom okolicznościowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez Urząd Miejski w Gnieźnie.

Warto też dodać, że w ramach zajęć półkolonijnych, grupa uczestniczyła w cyklu zajęć profilaktycznych, prowadzonych przez specjalistę z zakresu socjoterapii. Dzieci w luźnej, zabawowej formule poznały czym jest uzależnienie, od jakich substancji można się uzależnić i jakie są tego skutki.


Opublikowano: 05 września 2018 11:31

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 478

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM