Nowa poezja pod Latarnią na Wenei

Nowa poezja pod Latarnią na Wenei (link otworzy duże zdjęcie)

Klub Dyskusji o Książce zaprasza na letnie spotkanie z literaturą w plenerze 14 sierpnia 2018 o 20.00. Tym razem jego członkowie poza murami biblioteki i porzucając prozę, zachęcać będą do sięgnięcia po lirykę pod Latarnią na Wenei!

Nową – bo powstałą w drugiej połowie XX w. i XXI w. w Polsce, poezję – bo ciągle jej wszyscy za mało czytamy i pod Latarnią – bo to kolejne, tym razem plenerowe i niezależne „centrum kultury”, gdzie również warto dzielić się pięknym słowem! Ponadto po swojej „poetyckiej krainie” oprowadzi nas Maja Staśko – krytyczka literacka i doktorantka interdyscyplinarnych studiów w Instytucie Filologii Polskiej UAM współpracująca m.in. z „Ha!artem” i „Wakatem”.

Jeśli więc masz ochotę na spotkanie, to zabierz ze sobą tomik lub wydrukuj wiersze swojego ulubionego poety lub poetki, którzy tworzyli po 1950 roku lub robią to głównie dziś i chodź z nami poczytać oraz podyskutować! Mickiewicz, Leśmian, Pawlikowska-Jasnorzewska, Baczyński czy Konopnicka mają tym razem „bana”, bo wsłuchujemy się w głos bliższych nam pokoleniowo twórczyń i twórców, a podczas spotkania gwarantujemy też niezapomnianą atmosferę.

Zapraszają: Stowarzyszenie Ośla Ławka i Klub Dyskusji o Książce.

Opublikowano: 10 sierpnia 2018 11:49

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 543

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM