Enej i Natalia Nykiel na kolejny weekend KFA

Enej i Natalia Nykiel na kolejny weekend KFA (link otworzy duże zdjęcie)

Koncerty z okazji Dni Gniezna będą główną atrakcją kolejnego z weekendów Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Oprócz występów zespołu Enej (13 lipca) oraz Natalii Nykiel (14 lipca), Dni Gniezna będą także wieńczyć działalność, gnieźnieńskiej Strefy Kibica MŚ 2018. W sobotę odbędzie się transmisja meczu o 3. miejsce, a w niedzielę – meczu finałowego.

Po ubiegłorocznych propozycjach spod znaku muzyki rockowej (Happysad) i reggae (Mesajah), Dni Gniezna 2018 powracają do muzyki pop – będzie to jednak pop w różnych odsłonach. Pierwszego dnia, zaprezentuje się zespół Enej, szerokimi garściami czerpiący z takich gatunków jak folk i ska. Ich przeboje takie jak „Radio Hello”, „Tak smakuje życie”, czy „Symetryczno-liryczna” zdobywały pierwsze miejsca wielu polskich list przebojów. Natalia Nykiel, prezentująca twórczość z gatunku electro-pop, to z kolei przedstawicielka najmłodszego pokolenia gwiazd, które rozpoczynały swoją karierę w popularnych programach typu talent-show. Mimo zajęcia 4. miejsca w programie „The Voice of Poland”, jako zaledwie 19-latka podpisała kontrakt płytowy z Universal Poland. Jej single „Bądź duży” oraz „Error” zyskały status diamentowych płyt.

- Enej i Natalia Nykiel to marki znane z najpopularniejszych muzycznych stacji radiowych czy telewizyjnych. Bilety na ich koncerty rozchodzą się zazwyczaj jak ciepłe bułeczki, a że wstęp na Dni Gniezna jest bezpłatny, sądzę, że Plac św. Wojciecha odwiedzą tłumy. Nie tylko mieszkańców, ale również fanów którzy przyjadą do nas z okolicznych miejscowości – komentuje Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Michał Powałowski. – Cieszy również, że w charakterze suportów będziemy mogli zgromadzonym na Placu zaprezentować zespoły związane z pierwszą stolicą Polski: Big Up! oraz Create – dodaje.

- Dni Gniezna to jeden z tych bardziej „komercyjnych” akcentów KFA – mówi dyrektor Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, Dariusz Pajkert. – Na placu u stóp gnieźnieńskiej katedry zazwyczaj spodziewamy się wówczas – o ile pogoda dopisze – tłumów widzów. Korzystając z tej okazji, przed gwiazdami wieczoru chcemy zaprezentować zespoły, których część składów tworzą gnieźnianie. W sobotę, 13 lipca, przed Enejem zagra reagge-owy Big Up!, a dzień później Create, którego wokalista Maciej Rembikowski znany jest m.in. z występów w programie Idol. W tym roku koncerty Dni Gniezna połączą się ładnie z zamknięciem naszej Strefy Kibica, gdzie w sobotę i niedzielę będzie można obejrzeć pojedynki o medale piłkarskich Mistrzostw Świata.

Organizatorami Dni Gniezna są Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Partnerem technologicznym wydarzenia jest Orange Polska.

Program Dni Gniezna 2018:

piątek, 13 lipca, Plac św. Wojciecha
14:00 - finał Kalejdoskopu Talentów MOK
19:00 - Big Up!
20:30 - Enej

sobota, 14 lipca, Plac św. Wojciecha
17:00 - transmisja meczu o 3. miejsce MŚ 2018
19:00 - Create
20:30 - Natalia Nykiel

niedziela, 15 lipca, Plac św. Wojciecha
16:00 – transmisja ceremonii zamknięcia oraz meczu finałowego MŚ 2018

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Opublikowano: 09 lipca 2018 10:32

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 576

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM