„Złota Rączka” pomoże gnieźnieńskim seniorom

Zdjęcie stołu z narzędziami hydraulicznymi. Autor zdjęcia: Wesley Caribe/Unsplash (licencja CC0) (link otworzy duże zdjęcie)

Z pomocy przy drobnych, domowych usterkach będą mogli już od lipca skorzystać mieszkający samotnie gnieźnieńscy seniorzy. Mimo, iż program, zaproponowany przez członków Miejskiej Rady Seniorów, w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego nie zyskał wymaganego poparcia, władze Gniezna podjęły decyzję o wprowadzeniu go w życie ze środków budżetu Miasta.

Celem programu jest dotarcie do seniorów z bezpłatną pomocą przy drobnych, domowych usterkach. Kierowany jest do osób w wieku 65+, mieszkających na terenie Miasta Gniezna, mieszkających samotnie lub tylko z drugą osobą w wieku 65+, niesamodzielnych, niepełnosprawnych, dysponujących niskim budżetem, którzy potrzebują pomocy w wykonaniu prostych czynności technicznych.

 Zasady funkcjonowania programu „Złota Rączka dla seniora”:

1. W ramach projektu zaplanowano świadczenie drobnych, bezpłatnych usług naprawczych, spełniających następujące kryteria:
• niewymagających specjalistycznej wiedzy oraz specjalistycznych uprawnień,
• które nie są świadczone w ramach innych umów np. ze wspólnotą mieszkaniową, administracją itd.,
• niewymagających natychmiastowej interwencji.

2. Lista prac ujętych w ramach programu „Złota Rączka dla Seniora”:
- wymiana żarówki,
- wymiana/regulacja klamki,
- wkręcenie kołków,
- naprawa cieknącego kranu/czyszczenie odpływu,
- naprawa wadliwie działającej spłuczki,
- wymiana uszczelki w urządzeniach wod-kan,
- uszczelnienie drzwi lub okien,
- inne drobne czynności naprawcze.

 3. Ostateczną decyzję dotyczącą zakwalifikowania naprawy u seniora do wykonania usługi podejmie pracownik Urzędu Miejskiego w Gnieźnie oraz pracownik techniczny po weryfikacji zgłoszenia na miejscu. W sytuacji braku możliwości naprawy lub gdy zakres czynności wykracza poza kryteria prac naprawczych, Miasto Gniezno zastrzega sobie prawo do odmowy wykonania usługi.

4. Koszt wykonania roboczogodziny usługi poniesie Miasto Gniezno, natomiast osoba zgłaszająca usterkę poniesie koszt zakupu niezbędnych materiałów.

5. Wykonawcą robót naprawczych będzie wykwalifikowany mistrz budowlany – również senior.

6. Przyjmowania zgłoszeń usług naprawczych dokonywać będzie pracownik Urzędu Miejskiego w Gnieźnie pod numerem tel.: 61 426 04 51, lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie: ul. Lecha 6, pok. 04, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-10:00.

Opublikowano: 22 czerwca 2018 12:11

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 670

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM