Nie ma pobłażania na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych

 (link otworzy duże zdjęcie)

Tylko w ostatnim tygodniu Strażnicy Miejscy ujawnili 11 sprawców spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Były to 3 przypadki w parkach Kościuszki i Kaczorowskiego, 2 przypadki po zamknięciu targowiska na Placu Piłsudskiego, 4 przypadki na Placu Świętego Wojciecha, 2 przypadki w centrum miasta. Każdy ze sprawców, przyłapany na gorącym uczynku, zgodnie z dyspozycją art. 43 ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi znowelizowanej w dniu 10.01.2018 r. ukarany został mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Przypomnijmy, że zmiana ustawy, która weszła w życie 9.03.2018 r. rozszerzyła teren jej oddziaływania. Nie chodzi już tylko o miejsca zabronione, literalnie wymienione w starej ustawie jak ulice, parki, skwery, ale "zabronione jest spożywanie napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów". Chodzi głównie o ogródki przy lokalach gastronomicznych.

Strażnicy Miejscy zapowiadają nasilenie kontroli. Warto pamiętać, że patrole rowerowe docierają tam, gdzie nie wjedzie radiowóz. W związku z uruchomioną Strefą Kibica na Placu Świętego Wojciecha funkcjonariusze przestrzegają, że nie będzie pobłażania i pouczania, tylko mandaty.

Opublikowano: 14 czerwca 2018 13:35

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 387

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM