Wycieczka szlakiem powstania wielkopolskiego

Wycieczka szlakiem powstania wielkopolskiego (link otworzy duże zdjęcie)

17 czerwca 2018 zapraszamy na bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem „Marsz od Powstania do Niepodległości" - „Szlakiem strategicznych punktów powstania wielkopolskiego w Gnieźnie”. To drugie w tym roku oprowadzanie w cyklu wycieczek związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości i stuleciem wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W czasie wycieczki grupa wraz w przewodnikiem przemierzy Gniezno odnajdując i poznając miejsca i obiekty, w których rozegrały się wydarzenia najważniejsze dla wybuchu, przebiegu i sukcesu powstania wielkopolskiego w Pierwszej Stolicy Polski. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak niezwykłych wydarzeń świadkami były ulice i budynki, które codziennie mijają. Będzie to podróż śladami iskier, które w nocy 28 grudnia 1918 roku rozpaliły Gród Lecha płomieniem wolności, podtrzymanym i poniesionym dalej przez jego mieszkańców. Wycieczka wyruszy spod Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, przemierzając kolejne miejsca, aż do Panteonu Bohaterów Powstania Wielkopolskiego na cmentarzu św. Piotra i Pawła.

Wycieczka odbędzie się 17 czerwca (niedziela) 2018 roku. Spotkanie z przewodnikiem Maciejem Elantkowskim o 16:00 przy Urzędzie Miejskim w Gnieźnie ul. Lecha 6. Na wycieczkę zaprasza Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski”. Oprowadzanie jest bezpłatne. Zapraszamy!

Opublikowano: 14 czerwca 2018 12:53

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 390

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM