Aż 310 prac w konkursie plastycznym

Aż 310 prac w konkursie plastycznym (link otworzy duże zdjęcie)

Rok 2018 jest szczególnym rokiem dla Polski, gdyż świętujemy w nim stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setną rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Te dwa wydarzenia są okazją do wspólnego okazywania radości z życia w niepodległym kraju.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna od stycznia włączyła się w te dwie rocznice. Zaplanowano i już zrealizowano wiele różnorodnych działań dla uczczenia tak ważnych dat. Skierowano je dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Są to działania edukacyjne, kulturalne, informacyjne i wychowawcze. W ramach wspólnego projektu Urzędu Miejskiego i biblioteki „A ja jestem Polak mały.”

Od marca prowadziliśmy warsztaty edukacyjne przygotowujące dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Polska. To lubię”, na okolicznościową pocztówkę. Na konkurs wpłynęło 310 prac plastycznych z przedszkoli, szkół podstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Jury pod przewodnictwem Romany Lechert, zastępcy dyrektora gnieźnieńskiej książnicy, po obejrzeniu prac postanowiło przyznać 15 nagród głównych w pięciu kategoriach wiekowych, 3 nagrody specjalne i 17 wyróżnień.

W klimat wydarzenia wprowadziła wszystkich inscenizacja przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem Izabeli Kiełczewskiej, Następnie nagrody książkowe wręczał Tomasz Budasz, Prezydent Miasta Gniezna i Janusz Ambroży, dyrektor gnieźnieńskiej książnicy.

Opublikowano: 14 czerwca 2018 07:27

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 242

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM