Magiczne światy Marcina Mortki

Magiczne światy Marcina Mortki (link otworzy duże zdjęcie)

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna oraz Klub Fantastyki Fantasmagoria zapraszają najmłodszych gnieźnian na spotkanie z Marcinem Mortką, autorem cykli dla dzieci i młodzieży „Opowieści o wikingu Tappim”, „Zagubieni” oraz „Smocze opowieści”.

Marcin Mortka to gawędziarz, marzyciel i pracoholik w jednym - rzadko kiedy udaje mu się przetrwać dzień bez napisania choć strony czegokolwiek. Pasjonat średniowiecznych krucjat, wielkich żaglowców epoki napoleońskiej i skandynawskich nastrojów, uwielbia kawę, podróżowanie oraz spokój pod każdą postacią. Jego największym skarbem jest rodzina. Nie znosi spieszenia się, uwielbia zapach wiatru i chciałby móc przesiedzieć każdą noc z książką. Na czas lata tradycyjnie staje się hobbitem - grzebie w ogródku, chodzi na bosaka, dużo je i starannie wystrzega się wszelkich przygód. Marzy o tym, by kiedyś napisać bajkę idealną, albo chociaż zostać kimś takim jak Tappi z Szepczącego Lasu.

Autor najbardziej znany jest ze swoich cyklów opowieści skierowanych do młodszych odbiorców. Opowieści o wikingu Tappim, który jest obrońcą Szepczącego Lasu i wszystkich jego mieszkańców podbiły serca dzieci w całej Polsce. W 2015 roku ukazała się dziesiąta część jego przygód. Swoich fanów ma także cykl „Zagubieni”, a najnowszym dziełem tego twórcy jest pierwsza część „Smoczych opowieści” o perypetiach najsympatyczniejszego smoka pod słońcem - Gniewka i jego przyjaciół.

Dorobek pisarza obejmuje także książki dla dojrzałego czytelnika, jak „Trylogia nordycka” czy „Miecz i kwiaty”. Oprócz tego Marcin Mortka jest niezwykle płodnym tłumaczem, znanym chociażby z przekładów powieści Petera V. Bretta czy Patricka O’Briana.

Spotkanie odbędzie się w Filii nr 2 BPMG, ul. Staszica 12a w Gnieźnie we wtorek, 29 maja 2018, o 9.15. Wstęp wolny!

Opublikowano: 23 maja 2018 13:00

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 274

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM