Wycieczka z przewodnikiem prowadzona gwarą wielkopolską

Wycieczka z przewodnikiem prowadzona gwarą wielkopolską (link otworzy duże zdjęcie)

Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski" przygotowała dla mieszkańców Gniezna i odwiedzających je turystów z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i stulecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego przygotowała cykl bezpłatnych oprowadzeń „Marsz od Powstania do Niepodległości".

Wycieczki odbywać się będą od maja do sierpnia w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Zapraszamy na pierwszą w tym cyklu wycieczkę, która odbędzie się 20 maja 2018 roku, czyli w najbliższą niedzielę. Spotkanie z przewodnikiem o godzinie 14:00 przy Informacji Turystycznej, Gniezno Rynek 14. Przewodnik, Jarosław Mikołajczyk, znany też jako Szczun z Kareji, oprowadzi wszystkich chętnych, którzy w najbliższe niedzielne popołudnie zechcą skorzystać z naszej oferty i pogłębić swoją wiedzę na temat naszego miasta.

Po raz pierwszy turyści będą mieli okazję posłuchać historii Gniezna opowiedzianej gwarą wielkopolską! – „Wew te rajzyngę będziemy gadać po naszymu i fyrać po fyrtlach i szlifować Kareję. Nie zbraknie wiedzy o naszym kochaniutkim Gnieźnie, ale tyż bydzie się z czego kielczyć” – zapewnia oprowadzający.

Oprowadzanie jest bezpłatne. Zapraszamy!

Opublikowano: 15 maja 2018 13:53

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 492

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM