Straż Miejska pomaga zwierzętom

Straż Miejska pomaga zwierzętom (link otworzy duże zdjęcie)

14 maja 2018 Straż Miejska w Gnieźnie podejmowała kilka interwencji związanych ze zwierzętami. Porzucony pies i zabłąkana gęś to tylko niektóre z nich.

Tego dnia służba patrolu Straży Miejskiej rozpoczęła się od dalszego wyjaśniania sprawy przywiązanego w niedzielę psa na ul. Kokoszki. Funkcjonariusze musieli udać się na kolejne zgłoszenia związane ze zwierzętami. Przed godziną 8.00 na ul. Ziemowita na posesję jednej z mieszkanek przybłąkała się mała gąska, którą strażnicy przekazali do schroniska dla zwierząt.

Kilka minut później na posesję przy ul. Gębarzewskiej zawitała kaczka z 12 małymi. Funkcjonariusze zagonili niespodziewanych gości do stawku na ul. Czeremchowej. Przed godziną 9.00 do SM dotarło kolejne zgłoszenie o przywiązanym do ogrodzenia psie przy przedszkolu przy ul. Rybnej. Pies został zabrany do schroniska i tam czeka na właściciela. Taki sam los spotkał psa podobnego do owczarka, który około 13.30 błąkał się na ul. Wyszyńskiego i Łubieńskiego, a także małe kotki znalezione przy ul. Wrzesińskiej.

Opublikowano: 15 maja 2018 11:45

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 337

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM