Wyniki konkursu na miejską kartkę świąteczną

I miejsce - Magdalena Kuszak z drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 6. (link otworzy duże zdjęcie)

Aż 75 prac zgłosili najmłodsi mieszkańcy Pierwszej Stolicy na konkurs plastyczny na miejską kartkę świąteczną. Komisja konkursowa oceniająca rysunki miała twardy orzech do zgryzienia.

Uczniowie klas 1-3, bo do nich skierowany był konkurs, świetnie wywiązali się z zadania tworząc barwne i pomysłowe ilustracje, które emanowały bożonarodzeniowym klimatem i zachwycały kreatywnością. Do Urzędu Miejskiego, który był organizatorem akcji, trafiły rysunki z niemal wszystkich gnieźnieńskich szkół podstawowych. Zwycięską pracę wykonała Magdalena Kuszak z drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 6 i to fragment jej rysunku znajdzie się na oficjalnej kartce świątecznej Miasta Gniezna. Drugie miejsce zajęła Natalia Doberschütz (SP6), trzecie Bartosz Smelkowski (SP10), a wyróżnienie trafiło do Antoniny Kasprzyk (SP6).

Nagrody najlepszym małym artystom zostaną wręczone 6 grudnia 2017 roku podczas oficjalnego rozpoczęcia bożonarodzeniowego jarmarku na gnieźnieńskim Rynku. Dodatkowo, zwyciężczyni konkursu będzie miała okazję, by wraz z Prezydentem Tomasze Budaszem, dokonać oficjalnego zapalenia iluminacji na miejskiej choince.

Opublikowano: 30 listopada 2017 10:15

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1543

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM